Satraucoši! Dzīvojam pie vienas no piesārņotākajām jūrām pasaulē!

0 komentāri

Peldsezona tuvojas, un mēs varam priecāties, ka dzīvojam jūras krastā un nav jādodas uz tālām zemēm, lai baudītu pludmales priekus.

Taču ir ļoti satraucoša ziņa par jūras piesārņojumu no Eiropas Revīzijas palātas. Proti, ir veikts audits un konstatēts, ka Baltijas jūrā ir izteikta slāpekļa un fosfora klātbūtne. Savukārt tas veicina toksisko aļģu ziedēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viens no galvenajiem piesārņojuma avotiem – nepārdomāta lauksaimniecība. Otrs – noplūde no neattīrītiem virszemes notekūdeņiem. Šis rādītājs pēdējo gadu laikā gan ir uzlabojies.

Foto

Peldvietu ūdens kvalitāte jūrā gan ir atbilstoša normām, turklāt Latvijas piekrastē 11 pludmalēm ir zilā karoga sertifikāts.

Lai to panāktu, tiek plānots pasākumu komplekss, tostarp rūpīgāk uzraudzīt, lai neattīrīti notekūdeņi netiktu iepludināti jūrā arī no kuģiem.

Taču piesārņojuma mazinājums tik un tā nebūs jūtams uzreiz, vien labi ja pēc gadiem divdesmit.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas