Atdzimst ideja apbūvēt Juglas ezera krastu, ko tiesa aizliedza pirms 7 gadiem

0 komentāri

Šobrīd Juglas ezera krastā tiek ganītas kazas, priedē darbojas dzenis un Juglas vecupē lepni slejas bebra pils. Iecerētie celtniecības darbi to neatgriezeniski mainīs.

Latvijas Dabas fonda pārstāve norāda, ka ezera krastā atrodamas piejūras kāpas un teritorijā atrodami bezmugurkaulnieki, kuri minēti Latvijas Sarkanajā grāmatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt būvniecības projekts paredz, ka ezera krastā dzīvesvieta būs aptuveni 800 iedzīvotājiem. Pirms aptuveni septiņiem gadiem noslēdzās tiesvedība, kurā biedrībai Berģinieki izdevās apturēt daudzdzīvokļu namu celtniecību. Gadu laikā pamesto jaunceltņu pazemes stāvvietu piepildījuši gruntsūdeņi, un tagad tur lepni saimnieko pīles. Šī teritorija vienmēr bijusi applūstoša, un būvniecība varētu notikt tikai tad, ja tiktu uzbūvēts dambis. Tas, savukārt, nozīmē, ka ūdens nonāktu kur citur – ieplūstot citu, jau esošu māju, pagalmos.

Rīgas dome teritorijas plānojumu apstiprināja 2005. gadā. Tas paredz, ka tāpat te pieļaujama privātmāju apbūve.

Projektu izstrādā SIA Grupa 93, kas darbojas SIA Juglas skati uzdevumā.

Projektā publiskajā apspriešanā piedalījās aptuveni 70 Berģu apkaimes iedzīvotāji, kuri ir pret namu celtniecību. Taču pilnībā tā noslēgsies 9. maijā.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas