Arvien vairāk cilvēku, tostarp mazi bērni, Latvijā cieš no aptaukošanās

2 komentāri

Ar jauno gadu stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos – miltu izstrādājumu tirgošanas aizliegums skolu kafejnīcās. Tagad no skolu ēdnīcu plauktiem pazudušas bulciņas un citi skolēnu iecienīti našķi.

Apkopotie dati liecina, ka 2008. gadā liekas svars bija 36,9 % Latvijas iedzīvotāju, savukārt 2014. gadā 35,2%. Šie dati gan neliecina, ka situācija Latvijā ir uzlabojusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka arvien vairāk cilvēku Latvijā cieš no aptaukošanās. Augstākie liekā svara rādītāji novērojami gados vecāku cilvēku vidū, taču ar nopietnām aptaukošanās problēmām sirgst arī bērni.

Foto

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati atklāj, ka 24,1 % septiņus gadus vecu meiteņu un 20,5% tāda paša vecuma puišu, ir liekā ķermeņa masa.

Par aptaukošanās problēmām Latvijā liecina arī Bērnu slimnīcas svara korekcijas programma, kas mūsu valstī ir pieprasīta. Tās ietvaros bērniem tiek stāstīts par veselīgo uzturu.

Vecāki nereti problēmai nepievērš uzmanību, bet bērni kļūst arvien mazkustīgāki.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Es
  +1

  Es

  Un gribat teikt ka tas ir atrisinājums?!? Itkā bērni nemācētu aizrkriet uz veikaliem kas ir pie skolām un tā apdraudot savu drošību un kavē stundas.

  12.01.2016 21:20

 • Anita
  0

  Anita

  Paši vecāki vainīgi, pie kāda ēdiena bērnus pieradinājuši? Skolās neviens sakņu sautējumiem un zupām negrib skarties pat klāt!

  13.01.2016 07:47

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas