Salauzta sirds un tukšs naudas maks! Uzmanies no romantiskajiem krāpniekiem soctīklos!

Autors: Skaidrīte Nitiša

Skaidrīte ir optimiste. Viņai patīk pavasaris, kad daba jau ir pamodusies un visapkārt plaukst ābeles, patīk jūra jebkurā gadalaikā, un pirmais baltais sniegs. Skaidrīte uzskata, ka no jebkuras bezizejas jābūt izejai, un, ka pasaulē nav neatrisināmu situāciju.

17 komentāri

Rīdziniece saņēmusi vēstuli no vīrieša, kas dzīvo Kalifornijā. Esot atraitnis, nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Licies uzticams, un sieviete uzsākusi saraksti. Vārds pa vārdam, vīrietis atklājis, ka viņam izveidojušās jūtas un atzinies mīlestībā. Arī sieviete viņam nopietni pieķērusies.

Pēc ilgstošas sarakstes lūdzis finansiālu palīdzību 1200 eiro, lai atrisinātu neparedzētas biznesa problēmas. Solījies nekavējoties naudu atdod. Tiklīdz to saņēmis, pazudis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sieviete palikusi ar tukšu naudas maku un salauztu sirdi. Kāda cita dāma Ogres pusē romantiskajam ārvalstu sarakstes partnerim aizsūtījusi septiņus tūkstošus eiro. Valsts policija ik pa laikam saņem ziņojumus par ārzemju prinčiem – krāpniekiem.

Viņus nav viegli notvert, jo parasti viņi atrodas nevis Lielbritānijā, ASV, Zviedrijā vai kādā citā turīgā valstī, kā norāda profilā, bet gan Āfrikas vai Āzijas valstīs, piemēram, Ganā, un, kas nav vis turīgi uzņēmēji, ārsti, militārpersonas vai kuģniecības pārstāvji, bet gan gados jauni vīrieši bez darba, kas nemitīgi apstrādā savus upurus.

Ar vienu cilvēku bieži sarakstās pat trīs personas, nevis viena un tā pati, jo viņi darbojas augu diennakti maiņās. Izmanto svešu cilvēku privāto informāciju un fotogrāfijas.

Kāda raidījuma “Bez Tabu” skatītāja, secinājusi, ka romantiskie krāpnieki darbojas ne tikai interneta vietnē Facebook, bet arī draugiem.lv.

Lai par to pārliecinātos, uzsākusi saraksti ar vīriešiem no aizdomīgiem profiliem. Viņi izrādījās viltvārži. Draugiem.lv runas vīrs Jānis Palkavnieks ziņo, ka šie profili jau ir dzēsti un aicina ziņot administrācijai, ja ir aizdomas, ka profila lietotājs ir viltvārdis vai krāpnieks.

Psiholoģe un psihoterapeite Kristīne Eglīte-Reiša stāsta, ka iemesli, kālab pat izglītotas sievietes uzķeras uz sapņu prinču solījumiem, ir ilgstoši neapmierināta vajadzība pēc mīlestības un sapratnes. Tā ir tik liela, ka zūd modrība, to aizēno cerība, ka beidzot ir sastapta mūža mīlestība.

Turklāt romantiskie krāpnieki liek lietā labi izpētītas un pārbaudītas psiholoģijas metodes: uzklausa, mierina, izsaka komplimentus, sūta virtuālus simbolus: ziedus, sirsniņas un skūpstus, pat saderināšanās gredzenus.

Sieviete vēlamo uztver kā realitāti, sapnis beidzot kļuvis par īstenību un sarakstes partneris iemanto viņas uzticību un mīlestību. Kad krāpnieks lūdz naudu, ko nekavējoties sola atdot (dažkārt tā vajadzīga steidzamai operācijai, jo radušās nopietnas veselības problēmas, bet visi līdzekļi tieši tobrīd ieguldīti biznesā, dažkārt minēti citi iegansti), sieviete prasīto summu arī pārskaita.

Ka šie ir galvenie iemesli, kas ļauj iekrist krāpnieku nagos, piekrīt arī attiecību speciālists Valdis Melderis:

Foto: LETA

Mēs, čaļi, savām meitenēm pārāk maz komplimentus sakām. Pietiek kādam galantam kungam pēkšņi sākt stāstīt, cik tu esi brīnišķīga, tu, atzinības un sapratnes izsalkusi, agri vai vēlu sāksi tam ticēt.

Nākamais ir manipulācija. Ja tu gribi, lai tava meitene uz tādiem kretīniem neuzraujas, ir diezgan vienkārša recepte, pārliecini, ka viņa ir laba tāda, kāda ir.

Kārtīgi vīrieši gan neprasīs sievietei naudu, bet sievietes ir tik ļoti izslāpušas pēc labiem vārdiem, ka to piemirst.

Starp citu, ne tikai daiļās būtnes iekrīt galanto prinču lamatās, bet arī vīrieši, kurus aptin ap pirkstu daiļavas no sociālo tīklu viltus profiliem.

Viņas darbojoties tieši pēc tādas pat shēmas, beigās atstājot vīriešus ar tukšu bankas kontu un salauztu sirdi. Vīriešiem atzīt, ka ir upuri, esot pat vēl grūtāk nekā sievietēm, stāsta psiholoģe.

Tas ir viens no iemesliem, kālab cilvēki tik reti ziņo policijai, jo nevēlas to visu vēlreiz stāstīt un pārdzīvot. Krāpnieki izmanto arī šo faktoru sev par labu un darbojas uz nebēdu, sociālajos tīklos uzrunājot arvien jaunus upurus.

Ja ir aizdomas, ka cilvēks ir viltvārdis, viens no veidiem, kā pārliecināties, vai tas ir tas pats, kas redzams fotogrāfijā, netērējot velti laiku, aicināt uz video sarunu. Ja atsakās, minot visdažādākos iemeslus, visticamāk, ir kārtējais krāpnieks.

Foto

17 komentāri

TOP komentāri

 • ome
  +10

  ome

  kur AITAS tur CIRPEJI

  07.01.2017 09:41

 • un ko nu
  +10

  un ko nu

  Cik naivām jābūt lai sūtītu naudu svešiem cilvēkiem,visu laiku tak par to raksta,stāsta pa tv !!! Man bij citāda iepazīšanās netā- it kā simpātisks virietis kas beidz dienēt Afganistānā,nopelnījis lielu naudu un brauks dzīvot pie manis,jo mani iemilējis…lūdza lai atsūtu bankas konta numuru..pats par sevi vairs neatbildēju,lidz ar ko kavalieris pazuda;)))

  07.01.2017 09:23

 • kā tad
  +8

  kā tad

  Kur prāts kaut kādam virtuālam mīlniekam sūtīt naudu?Prātiņ,nāc mājā!!! Pašas vainīgas,un nav ko sūdzēties!

  07.01.2017 10:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas