Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Adventes kalendārs

1

Pirmā decembra adventes sveiciens tieši Tev no Bez Tabu foršā Jura Šteinberga!

2

Foršs otrā decembra adventes sveiciens no atraktīvā Māra Grigaļa!

3

Interesants fakts! Izrādās, ka pirmās Ziemassvētku eglītes mājvieta ir Rīga!

Latvija var būt lepna! Pasaulē pirmās Ziemassvētku eglītes mājvieta ir Rīga!

ASV Nacionālā Ziemassvētku eglīšu asociācija ir oficiāli atzinusi, ka eglīte pirmo reizi pasaulē Ziemassvētku svinēšanā izmantota 1510. gadā Rīgā!

Rīgu par pirmās zināmās Ziemassvētku eglītes mājvietu ir atzinušas arī citas organizācijas pasaulē. Igaunijas eksperti gan apgalvo, ka tirgotāju ģilde Tallinā jau 1441.gadā uzstādījusi pirmo Ziemassvētku eglīti, tātad 69 gadus agrāk nekā Rīgā.

Par pirmo Ziemassvētku eglīti Rīgā ir zināms, ka tā atradusies Rātslaukumā un to izrotājuši Melngalvju brālības biedri, kas valkājuši melnas cepures un pēc eglītes izrotāšanas to aizdedzinājuši. Ir arī nostāsti, ka pirmā Ziemassvētku eglīte Rīgā bijusi izrotāta ar papīra puķēm. Pirmās Ziemassvētku eglītes atrašanās vieta tagad ir iezīmēta ar piemiņas plāksni.

Pirmās Ziemassvētku eglītes tradīcija dažreiz tiek piedēvēta Mārtiņam Luteram, tomēr vēsturnieki uzskata, ka viņa eglīte Vācijas ziemeļos tikusi izrotāta dažus gadu desmitus vēlāk nekā eglīte Rīgā.

4

Ceturtā decembra īpašais adventes sveiciens no šarmantās Ugunsgrēka Zentiņas!

5

Interesants fakts! Pasaulē lielākajam sniegavīram pogu vietā uzliktas mašīnas riepas!

Pārsteigumiem bagātais 5.decembris – izrādās pasaulē lielākajam sniegavīram pogu vietā uzliktas mašīnas riepas!

Kādas Amerikas pilsētiņas iedzīvotāji uzbūvēja pasaulē augstāko sniegavīru, pareizāk būtu teikt - sniega sievu, kuras augstums sasniedza 37.21 metru.

Sniega sieva iedzīvotāji uzcēla nedaudz ilgāk par mēnesi un tas tika pabeigts 2008. gada 26. februārī.

Sniega sievai pat tika dots vārds! To sauc par Olympia Snowe. Sniega sievas uzacis veidotas no slēpēm, lūpas no sarkanām riepām, rokas no eglēm, bet pogas no melnām mašīnas riepām!

Latvijā lielākais sniegavīrs uzbūvēts 2011. gadā Ēdolē - 8,8 metrus augsts! Līdz šim Latvijas vēsturē lielākais sniegavīrs – 8,5 metru augsts. Rekordlielais sniegavīrs tapis bez tehniskiem palīglīdzekļiem – tikai ar lāpstu un rokām.

Skulptūra, kuras iekšpusē ir izveidotas vītņu kāpnes, lai nokļūtu uz skatu laukuma, tapa piecās dienās.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Par mums

Mēs jums atklājam nezināmo. Mēs jums pierādām, kas jāpierāda. Mēs jums skaidrojam vēl neizskaidroto. Mēs jums līdzi jūtam. Mēs jums stāstām neizstāstīto un rādām neparādīto. Mēs jums lūpu kaktiņus uz augšu ceļam. Mēs jums sapņus piepildīt palīdzam.

Mēs Jums!