VIDEO: “mikriņu” vadītājs brauc pie sarkanās gaismas, nerāda virzienrādītājus un apstājas neatļautā vietā

1 komentārs

Braukšana pie sarkanās luksofora gaismas, virzienrādītāju nerādīšana, nemaz nerunājot par apstāšanos vietās, kur tas nav atļauts, kā arī strauja bremzēšana ir viena daļa no tā dēvēto “mikriņu” šoferu braukšanas stila. Bez Tabu veica eksperimentu – vairāku dienu garumā sekoja mikroautobusiem un filmēja – kā tad viņi īsti brauc.

Eksperimenta rezultāti apliecināja, ka skatītāju sūdzības nav bez pamata – braukšanas stils nudien nav visai drošs. Interesanti, ka aptaujātie ceļu satiksmes dalībnieki atzīst, – viņiem traucē, taču reālu sūdzību uzņēmumā ir maz.

Taču, saņemot sūdzības no pasažiera, Rīgas mikroautobusu satiksmes vadība attiecīgi informē autovadītāju un tad tiek veiktas pārrunas. Iespējamie sodi šādam braucējam ir – brīdinājums, rājiens vai pat naudas sods. Tiesa gan, iedzīvotāji atzīst, – lai arī nereti nejūtas omulīgi, braucot ”mikriņā”, nekādus aizrādījumus tā vadītājam parasti neizsaka.

”Mēs vēlētos, ka tā būtu labāk. Taču jāsaprot, ka Latvijas un Rīgas satiksme kopumā ir tāda nedisciplinēta. Protams, mūsu vadītāji nav izņēmums. Taču šī situācija mūs neapmierina,” saka Kaspars Līcītis, “mikriņu” uzņēmuma vadības pārstāvis.

Rīgā kopumā ir 150 mikroautobusi, kas apkalpo 23 dažādus maršrutus un konkurē ar autobusiem, trolejbusiem un tramvajiem.

Rīgā mikroautobusu pārvadājumus nodrošina firma Rīgas mikroautobusu satiksme, kurā strādā vairāk nekā 200 šoferi, kas iepriekš pārstāvēja tā sauktos ”nelegālos pārvadātājus”. Līdz ar to pasažieru uzņemšana neatļautās vietās varētu būt arī saglabājies veco darbavietu netikums.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Es
    0

    Es

    233 ārpus konkurences

    08.09.2015 21:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas