VID sodījis 750 autoservisus, taču nelegālie darboņi turpina strādāt

0 komentāri

Aktīva ēnu ekonomikas apkarošanas kampaņa autoservisos ir noslēgusies, un šobrīd turpinās atsevišķu uzņēmumu novērošana. Kopumā sodīti gandrīz 750 uzņēmumi, pacelta vidējā alga nozarē un manāms darbavietu pieaugums – tā pagaidām beidzies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) karš ar ēnu ekonomiku autoservisos.

Tikmēr Auto asociācija atzīst, ka nozarē ir katastrofa, un tās sakārtošanā steidzīgi jāiesaistās politikas veidotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

100 eiro sods, atskaišu blāķi un papildu darbinieku algošana – ar to beidzās VID pārbaudes Aivara Mālnieka vadītajā autoservisā. Uzņēmējs gada sākumā LNT Ziņām atzina, ka skeptiski raugās uz iespējām sakārtot nozari.

Aivars Mālnieks, autoservisa Draivs vadītājs

Es uzskatu, ka līdz galam to ēnu ekonomiku viņi šādā veidā neapkaros, tikai tāda iemesla dēļ, ka viņi principā krata vidējo uzņēmēju, neaiztiek ne lielos autocentrus, ne arī mazo, melno darboni, kurš darbojas garāžā, VID nezinot.

Pēc 7 mēnešiem uzņēmējs saka, – šobrīd ir veselīgāka vide vidējiem uzņēmējiem, bet pagrīdē melnie darboņi vēl aizvien rosās, neviena netraucēti. Daudzi ir pārcēlušies vai slēpjas.

Arī Auto asociācijā norāda, ka nozarē viss ir atgriezies vecajās sliedēs.

Valsts ieņēmumu dienests uzskata, ka pērnā gada vasarā pieteiktais karš ēnu ekonomikai nozarē bijis sekmīgs.

Pārbaužu rezultātā sodīti 749 nodokļu maksātāji, un par dažādiem pārkāpumiem kopumā piemērots 140 tūkstošus eiro liels naudas sods. Situāciju nozarē eksperti raksturo kā katastrofālu, jo tirgū visu laiku nokļūst nekvalificēti un negodprātīgi spēlētāji.

Auto asociācijas ieteikumu – ieviest sertificēšanu vai licencēšanu  – Ekonomikas ministrijā neredz kā risinājumu, turklāt tā darbošoties lielo autoservisu interesēs.

Uzņēmēji norāda, – kamēr nodokļu maksātāju nauda aizplūst dažādām ierēdniecības nejēdzībām, neesot arī motivācijas tos godprātīgi maksāt.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas