Velosipēdisti pa ietvēm varēs braukt tikai gadījumos, kad braukšana pa ceļu ir neiespējama

1 komentārs

”Pirmkārt, Ceļu satiksmes noteikumos (CSN) ir skaidri definēta secība, kur velosipēdistam jāatrodas uz ceļa. Būtība ir šāda, ja gadījumā ir velojosla, tad velosipēdistiem būtu jāpārvietojas pa šo veloinfrastruktūru. Jaunajā noteikumu projektā ietverts tas, ka braukšana pa ietvēm nebūs pilnībā aizliegta, bet ir atļauta tikai tajos gadījumos, ja braukšana pa ceļu, ņemot vērā brauktuves stāvokli, satiksmes intensitāti, laikapstākļus, ir stipri vien apgrūtināta vai neiespējama,” informē CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Teteris norāda, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur velosipēdistiem atļauts braukt pa ietvēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Sens un sāpīgs jautājums par braukšanu pa ietvēm. Jāmin, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur velosipēdistiem ir atļauts braukt pa ietvēm. Eiropā šāda prakse nepastāv. Ir diezgan daudz konfliktu gājēju un velosipēdistu vidū, tostarp arī negadījumi, tai skaitā ar cietušajiem. Velosipēdistiem būtu jāņem vērā tas, ka braucot pa ietvi, jebkurā gadījumā ir tas, ka gājējiem uz ietves ir absolūtas priekšrocības,” informē Teteris.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • letiņš
    0

    letiņš

    Sevišķi labā kvalitātē ir Jūrmalas ietves(domāts padomju laika),pa tām pat gribēdams nepabrauksi!

    21.04.2015 16:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas