Velobraucējiem un CSDD atšķirīga izpratne par satiksmes drošību

0 komentāri

Velobraucējiem un Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) ir atšķirīga izpratne par satiksmes drošību, tā jāsecina pēc šodien notikušās diskusijas par ceļu satiksmes noteikumos paredzētajām izmaiņām, no kurām liela daļa attiecas tieši uz velobraucējiem.

Vislielāko velobraucēju neapmierinātību raisa jaunajos noteikumos paredzētais liegums izmantot brauktuvi, ja blakus atrodas joslās nesadalīts velosipēdistu un gājēju ceļš, kas pēc būtības joprojām ir ietve ar priekšroku gājējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt šī prasība esot pretrunā ar CSDD vienlaikus deklarēto ieceri gājēju drošības labad dabūt velobraucējus nost no ietvēm, ļaujot tās izmantot tikai tad, ja brauktuves stāvoklis, satiksmes intensitāte vai laikapstākļi rada bīstamību un neatkarīgi no visa – bērniem līdz 12 gadiem un viņu pavadoņiem.

Ir arī citi priekšlikumi, kas riteņbraucēju ieskatā, drošību ļautu uzlabot daudz efektīvāk, nekā to paredz jaunie nosacījumi.

Tikmēr Policistu velobiedrība uzskata, ka galvenais, lai uzlabotu satiksmes drošību, ir preventīvais darbs, tāpēc pienācis pēdējais laiks izveidot īpašu velopoliciju.

Par to, ka drošība ir sasāpējis jautājums, liecina statistika: cietušo un bojāgājušo pēdējos gados pieaug ne vien negadījumos, kur iesaistīti velobraucēji un automašīnu vadītāji, bet arī attiecībās starp riteņbraucējiem un gājējiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas