Veikalos gājēji izķer atstarojošās vestes

0 komentāri

Stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem gājējiem par atstarojošu elementu lietošanu apģērbā diennakts tumšajā laikā, šobrīd veikalos ir vismaz divkāršojies pārdoto atstarojošo vestu apjoms. Turklāt ir lielveikali, kuros vestu pārdošanas apmēri ir pieauguši četras reizes.

Jāatgādina, ka šā gada septembra vidū stājušies spēkā grozījumi, kuri nosaka, ka gājējiem diennakts tumšajā laikā neapgaismotos apvidos jāvalkā atstarojoša veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem. Ja gājējiem tādu atstarojošu elementu vai, piemēram, lukturīša nebūs, policisti viņus var arī sodīt ar naudas sodu no 7 līdz 30 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Neredzamība” ir izplatītākais iemesls, kādēļ pērn gada tumšajos mēnešos – oktobrī un novembrī – dzīvību ceļu satiksmes negadījumos zaudējuši gājēji.


VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis:

Ja gājējs izmantos lukturīti vai mobilo tālruni un sevi tādā veidā uz ceļa būs identificējis, tad tas ir pieņemami, un policijai nebūs nekāda pamata prasīt šo vesti vai papildu atstarojošos elementus uz apģērba.

Pērn oktobrī un novembrī uz Latvijas ceļiem bojā gājuši 25 cilvēki. Šogad avārijās bojā gājušo skaits sasniedzis gandrīz 140, un no visiem letālajiem gadījumiem 38 dzīvību zaudējušie cilvēki ir gājēji.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas