Vācu inženieri samazinājuši autodzinēja svaru par 20%

0 komentāri

Vācijā auto nozares inženieri atklājuši veidu, kā samazināt spēkrata dzinēja svaru par piekto daļu jeb 20%. Šāds solis sperts, lai varētu samazināt automašīnu degvielas patēriņu, ko tieši ietekmē braucamā svars.

Lai samazinātu degvielas daudzumu, ko patērē spēkrats, ir jāsamazina automašīnas svars, savukārt dzinējs ir viena no smagākajām automašīnas ”sastāvdaļām”. Līdz šim, cenšoties samazināt dzinēju svaru, tos ražoja no alumīnija, taču tagad vācu speciālisti nākuši klajā ar jaunu ideju – ražot dzinēju no plastikāta materiāla, kas papildināts ar stikla šķiedrām. Jaunais materiāls esot izturīgs pret augstu temperatūru un pret to maiņu, kā arī degvielas un dzesēšanas eļļu ietekmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas