Uzzini, kā parūpēties par savu automašīnu ziemā

0 komentāri

Sākoties ziemai, tehniskajām problēmām, ar kādām ikdienā saskaras autovadītāji, parādās cits raksturs nekā gada siltajā periodā.

Ja vasarā palīdzība vairāk nepieciešama saistībā ar plīsušām riepām un bojātiem riteņiem, tad ziemā vairāk auto “piestartēšanai” – dzinēja un akumulatora problēmu dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Biežākās ķibeles, ar kādām autovadītāji gadu no gada saskaras ziemas periodā, ir problēmas ar dzinēju un izlādējies akumulators.

Piemēram, pērn ziemas mēnešos (novembrī – februārī) ar tām saskārušies attiecīgi 29% un 16% autovadītāju. Tāpat šoferi saskaras ar problēmām, kas saistītas ar durvju, slēdzeņu aizsalšanu, jo īpaši, ja transportlīdzeklis pirms tam ir mazgāts.

Ziemas periodā tehniskā palīdzība uz ceļa tiek izsaukta ne tikai par tehniskām ķibelēm ar auto, bet arī ceļu satiksmes negadījumu dēļ – pagājušā gada ziemas mēnešos tas bija 27% gadījumu.

Iestājoties aukstam laikam, iesakām:

  • ziemas sākuma periodā pārliecināties par sava auto akumulatora resursu. To var veikt jebkurā servisā.
  • vecākiem automobiļiem svarīgi sekot līdzi dzesēšanas šķidruma līmenim un kvalitātei;
  • jānomaina vasaras sezonai paredzētie logu tīrīšanas līdzekļi uz ziemai piemērotiem un jāpārbauda autostiklu tīrīšanas slotiņas;
  • pēc mazgāšanas svarīgi nosusināt automobili un tā gumijas. Turklāt gumijas durvju ailēs un blīvslēgus ieteicams apstrādāt ar silikonu, lai neaizsalst.
  • automātiskās transmisijas auto īpašniekiem īpaši jāpadomā par auto uzsildīšanu pirms došanās ceļā;
  • censties lietot auto ar maksimāli uzpildītu degvielas tvertni, lai mūsu mitrajā klimatā tajā neveidojas kondensāts, kas var izraisīt degvielas padeves sistēmas aizsalšanu;
  • ieteicams jau laikus parūpēties arī par ziemas palīglīdzekļiem: sniega birsti ar skrāpi, durvju atslēgu atsaldējamo līdzekli, stiklu atsaldēšanas aerosolu, sniega lāpstu, lokano sakabi vilkšanai, siltiem darba cimdiem u. tml.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas