Unikālas fotogrāfijas par auto kultūru Latvijā pirms Otrā pasaules kara

0 komentāri

Luksusa limuzīni ar radio (!), dinamiska satiksmes izaugsme, pirmās autogarāžu reklāmas! Unikālā izstādē “Lepni un ātri. Ceļu kartes un auto kultūra Latvijā 1920.-1940. gados” aplūkojami spēkrati un auto sludinājumi pirms Otrā pasaules kara.

“1920.–1940. gadi ir laiks, kad uz Latvijas ceļiem valda liela rosība. Tiek laboti kara laikā izdangātie ceļi un nopostītie tilti, un tikmēr cilvēku ikdienā arvien pārliecinošāk ienāk automobilis. Automobilis vairs nav tikai sabiedrotais lietišķos darījumos, tas kļūst par dzīvesstila daļu. Uzplaukst jauna kultūra – autosacīkstes un autoklubi, iznāk īpaši automobilistiem veltīti žurnāli un izskan aicinājumi apceļot dzimto zemi ar auto,” teikts izstādes aprakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Par dinamisko satiksmes izaugsmi stāsta ne tikai šajā laikā izdotās ceļu kartes, bet arī ceļu satiksmes noteikumi, pirmās autogarāžu reklāmas un citi iespieddarbi,” pauž Gaismas pils pārstāvji.

Foto:

“Fotogrāfijās aplūkojama neliela, bet laikmeta tendences spilgti raksturojoša izlase no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā esošajām kartēm, sīkiespieddarbiem un plakātiem, kā arī attēliem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās kolekcijas Zudusī Latvija un Latvijas Valsts arhīva videomateriāliem,” teikts izstādes aprakstā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas