Trīs gados aizturēti 381 kukuļdevēji, bet par kukuļa ņemšanu aizturēti teju 50 policisti

0 komentāri

Pēdējos trīs gados par policistu kukuļošanu aizturēts 381 autovadītājs, savukārt kukuļņemšanā pieķerti 48 policisti, informē Valsts policija.

2012.gadā pieķerti 80, 2013.gadā – 112, savukārt 2014.gadā – 189 autovadītāji, kuri piedāvājuši policistiem naudu, lai izvairītos no atbildības par kādu likuma pārkāpumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptuveni puse no kukuļdevējiem pieķerti Zemgales reģionā, bet vismazāk – Vidzemes reģionā, kur policisti par šādu nodarījumu aizturējuši vien sešus šoferus.

Informācija par kukuļdevēju piedāvātajām naudas summām liecina, ka trīs gados tās variējušas no pieciem līdz 5000 latiem, kad nacionālā valūta vēl bija lati, un no 5 līdz 1000 eiro pērn.

Pēdējos trīs gados aizturēti 48 policisti, kuri iesaistīti kukuļņemšanā. Pērn pieķerti 17 šādi policisti, bet vēl gadu iepriekš – 21. Savukārt 2012.gadā par šādu nodarījumu tika aizturēti desmit likumsargi.

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kuri būs gatavi ņemt kukuļus, bet arī autovadītājiem, kuri tos dos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas