“Statoil” sāk piegādāt arktiskās klases dīzeļdegvielu

0 komentāri

”Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas uzpildes stacijās (DUS) tiek uzsākta pāreja uz arktiskās klases dīzeļdegvielu, kas piemērota braukšanai līdz pat -20 °C.

Sinoptiķi jau šonedēļ prognozē gaisa temperatūras pazemināšanos naktīs pat zem nulle grādu atzīmes.

”Pat neliels daudzums vasaras dīzeļdegvielas var būt iemesls, lai salā rastos grūtības iedarbināt auto. Degvielas uzpildes stacijās pilnīgai degvielas klašu nomaiņai ir nepieciešamas aptuveni divas nedēļas, tāpēc atbilstoši ”Statoil Fuel & Retail Latvia” kvalitātes standartiem pakāpenisku pāreju esam uzsākuši jau tagad,” skaidro ”Statoil Fuel & Retail Latvia” Degvielas produktu attīstības direktors Viesturs Astičs.

Novembrī ”Statoil” DUS būs pieejama 2. arktiskās klases dīzeļdegviela, kas piemērota braukšanai līdz -32 °C. Arī stiprā salā tā ar garantiju iedarbinās automašīnas motoru. Turklāt faktiskie degvielas aukstumizturības rādītāji parasti ir labāki nekā standartā noteiktie.

Ievērībai

  • Savlaicīgi pārejiet uz arktisko dīzeli! Svarīgi, lai, sasniedzot temperatūru zem -10 °C, degvielas tvertnē būtu tikai arktiskā dīzeļdegviela, nevis dažādu aukstumizturības klašu degvielas “kokteilis”. Arktiskā degviela ļaus izvairīties no parafīna kristāliem, kas var atstāt nopietnas sekas – līdz pat apstāšanas riskam liela salā.
  • Pārbaudiet degvielas filtrus! Pārliecinieties, vai degvielas padeves sistēma, it īpaši degvielas filtri, ir savlaicīgi nomainīti un tīri. Gan tajā, gan bākā nedrīkstētu būt vasaras degvielas paliekas, kas zemā temperatūrā sabiezē un aizsprosto degvielas filtru, neļaujot iedarbināt auto.
  • Turiet bāku pilnu! Krasi mainoties temperatūrai, tukšās automobiļu bākās var veidoties kondensāts, kas, pārvēršoties ūdenī un nokļūstot degvielā un filtrā, var sasalt un apturēt dzinēja darbību.
  • Izvēlieties degvielu ar piedevām! Piedevas ļauj samazināt degvielas patēriņu un ilgtermiņā ieekonomēt līdzekļus par auto tehniskā stāvokļa uzturēšanu. Turklāt “Statoil” miles PLUS degvielai ir pievienoti īpaši cetāna uzlabotāji, kas atvieglo dzinēja iedarbināšanu aukstā laikā.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas