Šogad ”tiesības” atņemtas diviem tūkstošiem autovadītāju

1 komentārs

Šī gada astoņos mēnešos bez autovadītāja apliecības pārkāpumu dēļ palikuši gandrīz divi tūkstoši autovadītāju. Tiesa gan, konfiscēto ”tiesību” apjoms ir par 11% mazāks nekā pirms diviem gadiem, tomēr ātrumpārkāpēju skaits nav būtiski sarucis.

No visu konfiscēto autovadītāja apliecību gadījumiem gandrīz pusotram tūkstotim tās atņemtas par braukšanu alkohola reibumā. 45% no šiem šoferiem ”tiesības” nebūs vismaz trīs gadus. Tas nozīmē, ka cilvēkam aizturēšanas brīdī asinīs bija vismaz 1,5 promiles alkohola. Policijas darbinieki šo uzlabojumu vērtē divējādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs:

Viss atkarīgs no tā, ko mēs salīdzinām – pirms desmit gadiem tas skaitlis bija par pusi lielāks. Ja raugās no šī skatu punkta, tad šis skaits būtiski samazinājies. Tajā pašā laikā ir jāsaprot, [..] ka gada beigās pieķerto autovadītāju statistika būs augstāka un ka vēl ir virkne vadītāju, kuri nav pieķerti.

Vēl viens veids, kā palikt bez autovadītāja apliecības, ir ”sakrāt” soda punktus – 16 punktus pieredzējušiem šoferiem un desmit punktus jaunajiem autovadītājiem. No kopumā 850 tūkstošiem autovadītāju 107 tūkstoši šogad saņēmuši soda punktus.

Savukārt lielākais ātrums pilsētā, par ko šogad šoferis palicis bez ”tiesībām”, fiksēts ar fotoradara palīdzību un ir 108 kilometri stundā. Ārpus pilsētas, Liepājas novadā, kāds šoferis bija braucis ar ātrumu 150 kilometri stundā. Turklāt policijas vērojumi rāda, ka tādu gadījumu nepaliek mazāk.

Šogad dzīvību ceļu satiksmes negadījumos zaudēja gandrīz 140 cilvēki.

1 komentārs

TOP komentāri

  • plencis
    0

    plencis

    Un cik safabricētu papīru ir aizgājis uz tiesu?...Pašam tā bija,bet nu man jau neticēs,ticēs policijai...rūgta patiesība,bet izdarīt neko nevaru...

    29.09.2014 17:42

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas