Šogad par 7 tūkstošiem ātruma pārkāpumu mazāk nekā pērn

0 komentāri

Šogad ar Valsts policijas rīcībā esošajām ātruma mērierīcēm un CSDD stacionārajiem fotoradariem fiksēti vairāk nekā 18 tūkstoši ātruma pārkāpumu.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu izrakstīti jau 18 408 protokoli. Lai arī skaits ir gana iespaidīgs, salīdzinājumā ar pagājušo gadu laikā no 1. janvāra līdz 26. martam ir vērojams tā samazinājums – sastādīts par 7 209 protokoliem mazāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Būtiski apzināties, ka ātruma pārsniegšana var ievērojami ietekmēt satiksmes drošību, mazinot iespējas autovadītājam laikus reaģēt uz notiekošo. Tāpat arī palielinās bremzēšanas ceļa garums, tādējādi radot situāciju, kas potenciāli var izvērsties traģiska.

Lai mazinātu braukšanas ātruma pārkāpumu skaitu, sākot ar šā gada 12. februāri, uz Latvijas ceļiem pakāpeniski tiek izvietoti stacionārie fotoradari. Tie ir kā papildu rīks, kas palīdz kontrolēt atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, tādējādi rūpējoties par satiksmes dalībnieku drošību.

Valsts policijas mājaslapā var apskatīt elektroniskā formā CSDD veidoto karti, kurā atzīmētas stacionāro fotoradaru atrašanās vietas. Bet dabā, pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām, izvietotas brīdinājuma zīmes par tā darbību.

Tāpat Valsts policijas mājaslapā ik mēnesi tiek apkopoti un publicēti stacionāro fotoradaru fiksētie antirekordi. Tos var atrast šeit!

Pirmajā stacionāro fotoradaru darbības mēnesī sasniegtais ātruma antirekords fiksēts uz autoceļa Tīnūži–Koknese (P80) 20,4 kilometrā, sasniedzot ātrumu 167 km/h.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas