Šoferīt, uzmanies! Visā Latvijā uz ceļiem veidojas apledojums

1 komentārs

Šovakar uz ceļiem visā Latvijā sāk veidoties apledojums jeb tā dēvētais melnais ledus, lieca Latvijas valsts ceļu (LVC) informācija.

Patlaban apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz galvenajiem autoceļiem Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē. Bīstamajos posmos darbu sākusi speciālā tehnika, kas ceļus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Naktī uz svētdienu, 21. novembri, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -6 grādiem. Sinoptiķi vērš autovadītāju uzmanību, ka naktī uz valsts autoceļiem varētu veidoties ”melnais ledus”.

Arī svētdien, 22. novembrī, gaidāmi ziemai raksturīgi laika apstākļi, gaisa temperatūra svārstīsies 0/0,5 grādu robežās.

Kā saprast, vai uz ceļa ir šis ”melnais ledus” un kā rīkoties?

Parastā reakcija saslīdot ir vai nu bremzēt, vai arī griezt stūres ratu, taču reti kad izdodas šīs lietas darīt kopā un pareizi. Pirmais ieteikums būtu pievērst roku stāvoklim uz stūres, jo no tā ir atkarīga kontrole pār trajektoriju.

Rokām uz stūres rata vajadzētu atrasties uz plkst. 3 un 9, norāda drošas braukšanas eksperts Indulis Rukuts. Savukārt bremzējot, ļoti svarīgs ir pirmais brīdis, jo tajā nostrādā visi četri riteņi. Tāpēc svarīgi ir spiest bremzes pedāli ātri un ar visu spēku.

1 komentārs

TOP komentāri

  • aldis kokarevics
    0

    aldis kokarevics

    atbraucu mājās ik pa brīdim nejutu ripuļus zem pakaļas,sūdīgākā vieta virešu tilts stipri viltīgs-ar slikiem ne vairāk 60!!! ar jaunām duraki un blondīnes brauc 80-.........

    21.11.2015 23:13

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas