Skaļš, no lētas plastmasas un piesārņo gaisu ar smirdīgiem dūmiem. Kas tas ir?

0 komentāri
Skaļš, no lētas plastmasas un piesārņo gaisu ar smirdīgiem dūmiem. Kas tas ir?
AP/SCANPIX

Skaļš, izgatavots no lētas plastmasas, turklāt piesārņo gaisu ar smirdīgiem dūmiem – zīmola Trabant mazais transportlīdzeklis ar divcilindru motoru ir atzīts par vienu no sliktākajiem auto, kas jebkad nonākuši tirgū.

Mūsdienās daudzi uz to raugās, kā uz komunisma ēras sabrukuma simbolu. Kamēr Eiropā par Trabant īpaši nebrīnās, ASV tas ir ārkārtīgi rets skats. Trabant kolekcionāri neslēpj, ka uz šiem automobiļiem garāmgājēji un citi satiksmes dalībnieki atskatās vienmēr.

Foto!

Šo kolekcionāru garāžās to netrūkst – dažiem pat vairāk nekā 20 eksemplāru, kurus viņi sākuši kolekcionēt vēl deviņdesmitajos gados, drīz pēc tam, kad ASV pāršalca kadri ar Berlīnes mūra sabrukumu un nepārtraukto Trabant plūsmu no Austrumberlīnes uz Rietumberlīni.

Amerikāņiem ikgadējā Trabant parāde ir reta iespēja apskatīt šos automobiļus tuvplānā. Tiek lēsts, ka ASV ievesti vien 200 līdz 250 Trabant eksemplāru. Tāpēc klātesošie nelaida garām iespēju izmēģināt to braukšanas īpašības un pajokot, cik daudz cilvēku šajā mazajā auto var ietilpt. Līdzšinējais rekords – 10 cilvēki.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas