Skaļš, no lētas plastmasas un piesārņo gaisu ar smirdīgiem dūmiem. Kas tas ir?

0 komentāri

Skaļš, izgatavots no lētas plastmasas, turklāt piesārņo gaisu ar smirdīgiem dūmiem – zīmola Trabant mazais transportlīdzeklis ar divcilindru motoru ir atzīts par vienu no sliktākajiem auto, kas jebkad nonākuši tirgū.

Mūsdienās daudzi uz to raugās, kā uz komunisma ēras sabrukuma simbolu. Kamēr Eiropā par Trabant īpaši nebrīnās, ASV tas ir ārkārtīgi rets skats. Trabant kolekcionāri neslēpj, ka uz šiem automobiļiem garāmgājēji un citi satiksmes dalībnieki atskatās vienmēr.

Foto!

Šo kolekcionāru garāžās to netrūkst – dažiem pat vairāk nekā 20 eksemplāru, kurus viņi sākuši kolekcionēt vēl deviņdesmitajos gados, drīz pēc tam, kad ASV pāršalca kadri ar Berlīnes mūra sabrukumu un nepārtraukto Trabant plūsmu no Austrumberlīnes uz Rietumberlīni.

Amerikāņiem ikgadējā Trabant parāde ir reta iespēja apskatīt šos automobiļus tuvplānā. Tiek lēsts, ka ASV ievesti vien 200 līdz 250 Trabant eksemplāru. Tāpēc klātesošie nelaida garām iespēju izmēģināt to braukšanas īpašības un pajokot, cik daudz cilvēku šajā mazajā auto var ietilpt. Līdzšinējais rekords – 10 cilvēki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas