Sarūkot ticībai autotirgotājiem, Latvijā pamazām izzūd autoplaču bizness

0 komentāri

Autoplaču ziedu laiki Latvijā, visticamāk, ir pagājuši. Arvien vairāk iedzīvotāju pēc lietotām automašīnām uz ārzemēm brauc paši.

Cilvēki izvēlas uz ārvalstīm pēc lietotām automašīnām pārsvarā braukt nevis, lai ietaupītu līdzekļus, bet lai varētu izvēlēties automobili atbilstoši savām vēlmēm un gaumei.

Uģis Vītols, Lietotu automobiļu tirgotāju asociācijas vadītājs:

Šeit akmeni droši vien var mest pašu tirgotāju dārziņā. Viņi ilgstoši nav bijuši uzdevumu augstumos gan saistībā ar automašīnu kvalitāti, gan saistībā ar nekorektām darbībām uzņēmējdarbībā. Piemēram, tiek veiktas spidometru rādījumu korekcijas. Šeit neviens nav pieķerts pie rokas, taču redzu, ka pircēji vairs neuzticas autotirgotājiem.

Automašīnu tirgotāji novērojuši, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas iegādāties transportlīdzekļus Lietuvā, kā arī Vācijā. Vācijā ir lielāka izvēle, savukārt Lietuvā ir lētākas automašīnas.

Skaties foto!

Piemēram, vēl pirms trim gadiem autoplačos Rumbulā bija kā skudru pūznī. Tagad automašīnu ir daudz, taču pircēju kļūst arvien mazāk, apstiprina lietotu automašīnu tirgotāji.

Tāpat viņi novērojuši, ka cilvēki nevēlas maksāt lielas summas, un pat spēkratus, kas maksā divus tūkstošus eiro, iegādājas līzingā. Pārsvarā autoplačos iedzīvotāji negrib pirkt par pieciem tūkstošiem eiro dārgāku automašīnu.

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve:

Tas, kāds ir auto tirgus, ir tieši saistīts ar Latvijas iedzīvotāju pirktspēju – to redzam arī statistikā. Piemēram, krīzes gados viens no pirmajiem rādītājiem, kas kritās, bija automašīnu reģistrācija CSDD.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas