Saeimai būs jāizlemj – vai nodokļus ceļu remontam pievienot degvielas cenai

2 komentāri

Jau gadiem tiek spriests par autobraucēju samaksāto nodokļu iezīmēšanu ceļu remontiem un uzturēšanai. Ceturtdien, 3. martā, Saeimai būs jāizlemj, vai šādu – šoreiz iedzīvotāju iesniegtu – priekšlikumu virzīt tālāk.

Tiek lēsts, ka kopumā autobraucēji dažādos nodokļos valsts budžetā gadā iemaksā vairāk nekā 500 miljonus eiro, bet līdz ceļiem visa summa nenonāk. Lai to mainītu, vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku portālā Manabalss.lv atbalstījuši iniciatīvu Ceļi bez bedrēm. Tās autors rosina ikgadējo transporta nodevu pievienot degvielas cenai, akcīzes nodokli novirzīt ceļu remontiem, kā arī izveidot speciālu fondu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzklausot ekspertus, Saeimas atbildīgajā komisijā secināts, ka finansēšanas sistēma ir jāmaina. Un šodien deputātiem būs jāizlemj, vai uzdot valdībai līdz šā gada 1. septembrim izvērtēt iespējamās izmaiņas likumos.

Jāpiebilst, ka portālā Manabalss.lv aptuveni mēneša laikā savākti arī vairāk nekā 20 tūkstoši parakstu līdzīgai iniciatīvai, kas paredz ceļa nodokļa iekasēšanu sasaistīt ar degvielas iegādi – līdzīgi kā Igaunijā vai Lietuvā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Homērs Simpsons
  +1

  Homērs Simpsons

  Vai tiesam nav novirzes no normas ? Kaut kada fantastika! Kas bija tas rietumu gudrais kam tada ideja ienaca galvina?

  03.03.2016 17:44

 • Sandis Ramša
  +1

  Sandis Ramša

  Ko tas balsojums dod???balsojam ari lai laiku nav jagroza vet ka palika ta palika ka grozisim tapatas!

  03.03.2016 17:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas