Runājot pa tālruni pie auto stūres, negadījumu risks palielinās par 30%

0 komentāri

Runāšana pa tālruni, īsziņu sūtīšana vai darbošanās ar citām elektroniskām ierīcēm autovadīšanas laikā ir vadītāja uzmanību traucējošas darbības. Kad autovadītājs, vadot automobili, raksta īsziņu, negadījumu risks palielinās par 30%. Jaunie un nepieredzējušie vadītāji ļoti bieži ir pakļauti bīstamām situācijām. Statistikas dati pierāda, ka uzliktie sodi par telefona lietošanu, vadot automašīnu, aizvien palielinās.

Novēlota reakcija

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lietot tālruni un vienlaikus vadīt auto ir ļoti bezatbildīgi, tas rada risku, jo reakcijas situācijās, kas notiek uz ceļa, ir novēlotas,” akcentē Zbignevs Veselis Renault Braukšanas skolas direktors.

“Lasot un rakstot īsziņas, vadītājiem nākas novērsties no ceļa. Veicot šādas darbības, indivīdi spēj nobraukt vien pāris metru, nekontrolējot sev apkārt notiekošo,” viņš piebilst.

Būtībā, izmantojot telefonu, viena roka ir aizņemta, līdz ar to auto tiek vadīts tikai ar vienu roku, kas savukārt var rezultēties kontroles pār auto pazaudēšanā.

Jauno vadītāju paradumi

Šāda uzvedība var būt īpaši bīstama tieši starp jaunajiem vadītājiem, kuriem piemīt paradums lietot telefonu, tajā pašā laikā vadot automašīnu. Un šo paradumu ir grūti lauzt, kā arī līdz ar pieredzes trūkumu šie vadītāji bieži neapzinās, ka autovadīšana ir arī intelektuāls process, kurā vadītājam tiek dots ierobežots laiks, lai spētu izanalizēt situāciju un pienācīgi reaģētu. Telefona izmantošana autovadīšanas laikā negatīvi ietekmē koncentrāciju un reakcijas ilgumu.

Dārgās īsziņas

Lietot telefonu automobiļa vadīšanas laikā ir pret Ceļu satiksmes likumu, kurā ir norādīts: “Automašīnas vadītājam ir aizliegts lietot telefonu vai mikrofonu, kuru ir nepieciešams turēt rokās, vadot automašīnu”.

Ja ir nepieciešamība runāt pa telefonu, izmanto atļautās ierīces, proti, skaļruni vai Bluetooth austiņas.

Gadā laikā Latvijā vidēji tiek sodīti aptuveni 2000 autovadītāju, kuri pieķerti pie stūres, runājot pa mobilo tālruni. Policija atgādina, ka par runāšanu pa telefonu, neizmantojot palīgierīces, draud vai nu brīdinājums, vai 15 eiro naudas sods.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas