Rosina atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli

1 komentārs

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dainis Liepiņš rosina no 2016.gada atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un nepieciešamās izmaksas turpmāk iekļaut degvielas akcīzes nodoklī, informēja LRA vecākā konsultante Inga Vanaga.

Esošā nodokļa iekasēšanas kārtība ir netaisnīga pret neregulārajiem transportlīdzekļu lietotājiem, jo pašlaik vienādu ekspluatācijas nodokli maksā gan regulārie autobraucēji, gan arī tie, kuri auto izmanto tikai dažas reizes gadā. Liepiņš uzskata, ka turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būtu jāiekļauj degvielas akcīzes nodoklī, lai par ceļu uzturēšanu un lietošanu atbilstoši maksātu tieši tie, kuri ikdienā izmanto ceļu infrastruktūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tādejādi nodokļa piemērošana kļūs taisnīgāka un godīgāka pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā ļoti reti pa tiem pārvietojas. Uzskatu, tas ir tikai taisnīgi, ja par pakalpojumu maksā tas, kurš to patiešām izmanto,” uzsver LRA frakcijas vadītājs.

Trešdien, 4.februārī, LRA frakcijas sēdē šis jautājums tiks izskatīts kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ekspertiem, lai laikus sagatavotu visus nepieciešanos priekšlikumus un likumu grozījumus un jaunā nodokļa apmaksas kārtība varētu stāties spēkā jau no 2016.gada. Paredzamā nodokļa summa, kas jāpārnes uz degvielas akcīzes nodokli ir aptuveni 50 līdz 60 miljoni eiro, kas degvielas cenu varētu ietekmēt par dažiem eiro centiem, norāda LRA pārstāvji.

Tikšanās ar CSDD valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu un citiem iestādes ekspertiem notiks 4.februārī plkst.14 politiskā spēka frakcijas telpās, Jēkaba ielā 16, 314.kabinetā, un uz tikšanos ir aicināti arī mediju pārstāvji.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Maris
    0

    Maris

    Ir pedejais laiks so lielo netaisnibu mainit.

    16.02.2015 23:35

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas