Riskanta manevrēšana, braukšana uz viena riteņa – motociklistu galvenie grēki

0 komentāri

Policija administratīvos protokolus šogad izrakstījusi jau 66 motociklistiem. Galvenās problēmas, kas fiksētas, ir pārmērīgais ātrums un riskanta manevrēšana starp citiem braucamrīkiem, liecina policijas apkopotie dati.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Ir atsevišķi satiksmes dalībnieki – motobraucēji, kas ignorē ceļu satiksmes noteikumu prasības diezgan būtiski. Tā ir izteikti agresīva braukšana uz pakaļējā riteņa vai nu strauja manevrēšana starp transportlīdzekļiem, protams, arī liels ātrums.

Policijā norāda, ka tie ir biežākie motociklistu pārkāpumi uz ceļa. Tikmēr paši motociklisti akcentē, ka bieži vien autobraucējiem vajadzīgs laiks, lai viņi pierastu, ka jādala ceļš arī ar motociklistiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Leo Znotiņš, motociklists:

Tas, ka autobraucēji, izdzirdot skaļu rēkoņu, saraustās, satrūkstas, jau drīzāk ir viņu problēma, nevis mūsu. Motobraucēji tieši otrādi ir daudz uzmanīgāki, jo mums ir jāparedz 10 soļi uz priekšu.

Lai arī šogad daļa motobraucēju braucamrīku siltā laika dēļ nemaz neieziemoja, oficiāli motociklu sezona tiks atklāta 26. aprīlī.

Kluba Vēju brāļu ordenis biedrs Leo Znotiņš, kurš ar motociklu pārvietojas kopš 1986. gada, akcentē, ka agresīvie braucēji drīzāk ir izņēmums. Tajā pašā laikā viņš nenoliedz, ka ik pa laikam satiksmes noteikumi tiek pārkāpti.

Leo Znotiņš, motociklists:

Visi kādreiz pārkāpj satiksmes noteikumus, bet no motociklistu puses, pieņemsim, spraukšanās vai braukšana starp joslām, kas it kā teorētiski ir pārkāpums, nevienu neapdraud.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas