Rīgas CSDD medicīniskās apskates pārbaude, izrādās, ir tikai formalitāte

42 komentāri
Rīgas CSDD medicīniskās apskates pārbaude, izrādās, ir tikai formalitāte
FOTO: LETA

Portāls Skaties.lv saņēmis satrauktu ziņu no kādas autovadītājas, kura saskārusies ar nepatīkamu pārsteigumu Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), Rīgā, Bauskas ielā.

”Ļoti pavirši tiek veikta medicīniskā apskate, lai nomainītu braukšanas vadītāja apliecību. Ja ir samaksāts, tad cilvēks tiešam jāpārbauda, nevis formāli jāaizpilda papīri,” norāda sieviete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Autovadītāja norāda, ka CSDD pavirši attiecas pret cilvēka veselību.

Portāls Skaties.lv jau iepriekš ziņoja, ka saskaņā ar CSDD rīcībā esošajiem statistikas datiem Latvijā ir gandrīz 85 000 autovadītāji, kuriem ir autovadītāja apliecība, bet nav derīga medicīniskā izziņa. Šim jautājumam būtisku uzmanību ir pievērsusi ceļu policija 2015. gada nepilnos trijos mēnešos sodot 1193 autovadītājus.

CSDD dati vēsta, ka marta vidū Latvijā bija derīgas 84 4621 autovadītāja apliecības, un tikai 760 025 derīgas medicīniskās izziņas, kas nozīmē, ka aptuveni 10% no potenciālajiem autovadītājiem nav veikuši nepieciešamās medicīniskās pārbaudes.Pastiprinātu uzmanību šim jautājumam ir pievērsusi Ceļu policija, kas nepilnos 2015. gada trijos mēnešos ir konstatējusi 1193 pārkāpējus, kas ir vairāk nekā 2014. gadā kopumā, kad tika fiksēti 1024 pārkāpumi.

Abos laika periodos teju 90% no pārkāpējiem bija vīrieši. Visvairāk aizturētās autovadītāja apliecības 2015. gadā bija trijās vecuma grupās: no 26–35 gadiem (388 personām), no 36–45 gadiem (333 personām) un no 46 – 55 gadiem (224 personām). Šogad vecākais pārkāpējs bez derīgas medicīniskās izziņas bija 87 gadus vecs, bet 2014. gadā – 90 gadus vecs.

”Ne vien aizmāršība vai nevērība pret dokumentiem, bet arī medicīniskas problēmas tiek konstatētas tiem klientiem, kam nepieciešamas jaunas medicīniskās izziņas. Vismaz vienai trešdaļai autovadītāju ir paaugstināts asinsspiediens, kas norāda uz to, ka laikus nav apmeklēts ģimenes ārsts, lai uzsāktu ārstēšanos,” norāda AS Veselības centru apvienība transportlīdzekļu vadītāju medicīnas komisijas priekšsēdētāja daktere Aina Znotiņa.

Valstī spēkā esošā likumdošana paredz, ka apstādināšanas gadījumā autovadītājam nav nepieciešams uzrādīt ceļu policistam medicīnisko izziņu, jo tā ir pārbaudāma elektroniski, taču, ja medicīniskā pārbaude nav veikta, notiek autovadītāja tiesību aizturēšana līdz brīdim, kad tiek veikta medicīniskā pārbaude, kā arī piemērots sods 40 eiro apmērā.

Autovadītājam tas nozīmē, ka stājas spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums un ceļš tālāk jāturpina kājām.

Lai atgūtu autovadītāja tiesības, personai ir jāsamaksā sods un jāapstiprina, ka veikta medicīniskā pārbaude.

42 komentāri

TOP komentāri

 • baiba
  +10

  baiba

  Vai pie šīs statistikas nevajadzētu visai CSDD vadībai atkāpties? Algas tūkstošos (5-6 tūkst. eiro mēnesī), iesēdējušies vecie pensionāri, imitē darbu.

  03.04.2015 17:28

 • Terēze
  +7

  Terēze

  esmu daudz vairāk redzējusi cik pārgalvīgi brauc jaunie!

  03.04.2015 17:49

 • Gunārs Tabors
  +7

  Gunārs Tabors

  Reāls konveijers. Ja neesi akls kā kurmis un rokās nav adatu caurumu-medicīniskā ir rokās. 35 eiriki par 10.min un..nākamais lūdzu !!! Pa smuko uzvāras :):):)

  03.04.2015 17:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas