Pretrūsas apstrāde ir daudz lētāka par jaunu auto

0 komentāri

Ne katram autobraucējam ir pa kabatai iegādāties premium zīmolu automobiļus. Taču jebkurš pats lētākais 2015. gada modelis ir drošāks, ekoloģiski draudzīgāks, ekonomiskāks un tehnoloģiski modernāks par krietni dārgāku, bet desmit gadus un vecāku spēkratu. Tomēr ir problēma, kas daudzus attur no jaunu automobiļu iegādes – rūsa.

Ne vienam vien “lētā gala” braucamrīkam jau pēc pāris gadiem vērojami pirmie rūsas vēstneši. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ ne mazums autobraucēju iegādājas krietni padzīvojušus automobiļus. Līzinga maksājums vēl nav beidzies, bet tikai dažus gadus veca auto tirgus vērtība jau paslīdējusi krietni zem atlikušās līzinga vērtības. Nereti par to var “pateikties” tieši rūsai.

“Rūsa ir neizbēgama ķīmiska reakcija, kas rodas skābekļa, ūdens un citu rūsai labvēlīgu apstākļu dēļ. Šo procesu nevar novērst pavisam, bet to var aizkavēt,” stāsta rūsēšanas aizkavēšanas līdzekļu tirdzniecības uzņēmuma Krown pārstāvis Baltijas valstīs Raivis Alksnis.

“Līdzīgi kā cilvēka organismā, arī auto aprūpē, ļoti liela loma ir profilaksei, nepieļaujot nopietnākas saslimšanas. Rūsas apkarošana, metināšana, slīpēšana, gruntēšana un krāsošana noteikti kopumā izmaksās dārgāk nekā pretrūsas apstrāde reizi gadā,” uzskata A. Alksnis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas