Pretrunīgi vērtētās velojoslas Rīgas ielās paliks

0 komentāri

Turklāt ar laiku tās būs arī citās galvaspilsētas ielās. Vietas uz brauktuves autovadītājiem kļūst mazāk, taču vienlaikus netiek slēpts, ka viens no mērķiem ir tieši autotransporta skaita samazināšana pilsētā. Vai Rīga ir gatava kļūt riteņbraucējiem draudzīgāka, un riteņbraucēji gatavi lietot izveidoto infrastruktūru?

Telpā, kas pilnībā ir atvēlēta tieši divriteņiem, uz ielas joprojām toni nosaka autotransports. Ielas malā novietotās mašīnas nākas apbraukt, radot avārijas situācijas. Lai arī velojoslām tieši pretēji vajadzētu tās mazināt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas dome iepriekš solīja, ka izmaiņas satiksmē ies roku rokā ar informatīvo kampaņu, tā izpalikusi. To kā galveno iemeslu, kādēļ šobrīd projekts sastopas ar sīvu pretestību, min paši velosipēdisti.

Vērienīgs skaidrojums, kādēļ vietām autotransportam atņemta vesela josla, bet nelielajam velobraucēju pulkam uzdāvināta, netiek solīts joprojām.

Lai gan pašreizējais Rīgas domes kurss ir velojoslu tīklojumu paplašināt. Ideālais mērķis, sasniegt, lai auto plūsma, daļēji pateicoties arī sašaurinātajai brauktuvei, samazinātos par piekto daļu.

Idejas realizētāju galvenā doma ir, ka viens riteņbraucējs līdzvērtīgs vienai automašīnai.

Visur citur, tikai ne uz galvenajām artērijām. Tā, savukārt, uzstāj oponenti.. Vasarā velobraucēji veido tikai 11% no kopējās transporta plūsmas, ziemā 6%.

Šobrīd, akmeni var mest arī pašu riteņbraucēju dārziņā. Par spīti izveidotajām velojoslām, nereti tiek braukts pretēji joslas virzienam vai pa ietvi.

Vai abas puses, vismaz tuvākajos gados viens otru sapratīs, paliek atklāts jautājums. Sevišķi, ja palielināsies sastrēgumi, bet nepalielināsies velobraucēju skaits.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas