Policijas kampaņā secināts, ka 26% velobraucēju krustojumus šķērso pie sarkanās gaismas

0 komentāri

Valsts policijas (VP) partneru rīkotās kampaņas Cieņa darbojas ietvaros no 15. aprīļa līdz 24. aprīlim Policistu velobiedrība veica cieņas velopatruļas, kuru laikā sastaptajiem pārgalvīgajiem velobraucējiem skaidroja viņu radīto situāciju bīstamību un izteica brīdinājumus. Pēcāk, spriedzes mazināšanai, riteņbraucējs saņēma dāvanā antistresa bumbiņu. Savukārt priekšzīmīgajiem velosipēdistiem tika izteikta atzinība un dāvanā pasniegts velosipēda zvaniņš.

Cieņas velopatruļu laikā sastapti 500 velobraucēji, no kuriem liela daļa pārvietojas atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām, taču aptuveni trešdaļa ceļu satiksmē piedalās bez jebkādām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Šī tendence norāda uz to, ka visbiežāk šie satiksmes dalībnieki nepārzina Ceļu satiksmes noteikumus un izšķirošās situācijās bieži nezina, kā pareizi rīkoties. 16% velosipēdistu konstatēts agresīvs braukšanas stils, pārvietojoties pa ielu pretējā virzienā, strauji mainot brauktuves vai braukšanas virzienu, bet vēl 26% pārbaudīto riteņbraucēju krustojumu šķērsoja pie sarkanās gaismas.

Lai velosipēdistiem būtu ērtāka iespēja iegūt velosipēda vadīšanas tiesības, sākot no šodienas līdz pat aprīļa beigām, pašā Rīgas centrā, Lāčplēša ielā 10, velokafejnīcā Miit, CSDD atvērusi pop-up velo eksaminēšanas punktu, kurā iespējams nokārtot teorijas eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas