Policija aicina uz ceļa uzmanīties no meža zvēriem

0 komentāri

Iestājoties pavasarim, sākas laiks, kad autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, braucot pa meža un lauku ceļiem. Policija aicina autovadītājus uzmanīties no meža zvēriem.

Iespēja, ka uz braucamās daļas var izskriet savvaļas dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, īpaši tās mežainos apvidos, kā arī ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem. Lai izvairītos no sadursmes ar dzīvnieku, būtiski ir izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu. Īpaši smaga avārija var izvērsties uz šosejām un ārpus apdzīvotām vietām, kur lielākoties atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Diemžēl dzīvnieku rīcība ir neprognozējama. Tieši šajā periodā meža dzīvnieki sāk migrēt, meklējot jaunas apmešanās vietas, savukārt īpaši bīstami ir tieši jauni dzīvnieki, jo viņiem vēl nav pieredzes, un tie ir pārdroši, šķērsojot ceļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Likumsargi aicina – tumšajā diennakts laikā, kā arī mežainos apvidos, nebraukt ar maksimāli atļauto ātrumu. Labāk ātrumu samazināt un braukt lēnāk, lai nepieciešamības gadījumā laikus reaģētu uz radušos bīstamo situāciju un novērstu satiksmes negadījuma rašanos.

Ja meža dzīvnieks tomēr tika notriekts, vadītājam nekavējoties jāinformē policija, zvanot pa tālruni 110.

Pielikumā video, ko vakar vakarā fiksēja viena no Latgales reģiona pārvaldes patruļpolicijas automašīnām. Braucot pa ceļu, kas ved uz Daugavpils novada Lauceses pagastu, policijas mašīnas priekšā pēkšņi izskrēja stirna. Likumsargiem izdevās izvairīties no sadursmes, un neviens nav cietis.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas