Piektā daļa kravas auto vadītāju nemaksā autoceļu lietošanas nodevas

0 komentāri

Piektā daļa smago automašīnu vadītāju, kurus aptur policijas darbinieki, nemaksā autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjetes. Likums par šo nodevu stājās spēkā pirms pusotra gada. 

Pagaidām trešdaļu vinješu iegādājušies vietējie autopārvadātāji. Pārējie ir no Lietuvas, Polijas, Krievijas un Igaunijas. Policija pārbaudot, vai nodeva samaksāta, šogad sodījusi 1000 autovadītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Lai brauktu pa valsts galvenajiem ceļiem, šā gada 10 mēnešu laikā autopārvadātāji ir nopirkuši vinjetes gandrīz 15 miljonu eiro apmērā. Lai gan pirms gada Satiksmes ministrija prognozēja, ka šogad no autoceļu nodevas iegūs aptuveni par 10 miljoniem vairāk, prognozes izrādījušās pārāk optimistiskas, jo balstītas tikai uz dažu mēnešu datiem – nav bijuši precīzi aprēķināti, un tas nenozīmē, ka autopārvadātāji negrib maksāt šo autoceļu lietošanas nodevu.

Tālivaldis Vectirāns, Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors:

Tas, ko mēs cerējām, nav tā summa. Ja salīdzinām ar mūsu prognozi, kas tagad ir jāizvērtē, jābūt reālistiem – zinot to, ka nav mums pieredzes piecu gadu griezumā, nākamajā gadā precīzāk varēsim plānot.

Visus līdzekļus, kas ir iemaksāti budžetā par valsts galveno autoceļu lietošanu, plāno izlietot remontiem. Autopārvadātāji atzīst, ka ceļu segums, pa kuriem brauc un maksā, ir neapmierinošā stāvoklī, taču viņi ir ar mieru dažus gadus gaidīt un nerīkot protesta akcijas.

Video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas