Pieaug interese likt ”tiesības” automašīnām ar automātisko ātrumkārbu

0 komentāri

Šogad palielinās to cilvēku skaits, kuri izvēlas kārtot B kategorijas autovadīšanas eksāmenu ar automātisko ātrumkārbu.

Šāda iespēja jau ir kopš 2011. gada vasaras. Trīsarpus gadu laikā kopš Latvijā ir iespēja kārtot eksāmenu ar automātiskās ātrumkārbas automašīnu, šādu iespēju ir izmantojuši nepilni divi tūkstoši cilvēku. Uz kopējā fona tiesības ar automātisko kārbu šobrīd saņēmuši tikai 3% autovadītāju, pārējie kārto eksāmenu ar mehānisko ātrumkārbu.

Lai gan sākumā šķita, ka to vairāk izmantos cilvēki gados, izrādījies, ka visvairāk to iecienījušas daiļā dzimuma pārstāves visdažādākajā vecumā, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Piemēram, topošā autovadītāja Svetlana raidījumam 900 sekundes atzīst, ka šādu iespēju izvēlējusies, jo ar automātiskās ātrumkārbas spēkratiem ir vieglāk iemācīties braukt nekā ar automašīnām, kas aprīkotas ar mehānisko ātrumkārbu.

Tikmēr instruktori, kuri māca topošos autovadītājus braukt ar automātisko ātrumkārbu, apliecina – agrāk šādu iespēju vairāk izvēlējās braukt vecāka gadagājuma cilvēki, taču pēdējā laikā uz mācībām ierodas arvien jaunāki cilvēki.

Vadims Berežkovs, instruktors:

Es vienmēr prasu, kāpēc viņi to dara, un tad topošie autovadītāji man saka, ka tas ir ātrāk un vieglāk. Attiecīgi arī naudiņa iekrājas, tagad cilvēki vairs nav tik bagāti… Šī iemesla dēļ arī cilvēki izvēlas mācīties ar automātisko ātrumkārbu. Tā ātrāk ir iespējams dabūt tiesības un vieglāk nokārtot eksāmenu. Viņiem ātrāk izdodas iemācīties vadīt automašīnu, jo vairāk pievērš uzmanību ceļam nekā ātrumkārbas pārslēgšanai.

Pēc ekspertu domām, tālākā nākotnē automātiskā ātrumkārba mehānisko noteikti izkonkurēs, turklāt tas būšot saistīts ar auto tirgu. Piemēram, ASV jau tagad nešķiro, ar kādu mašīnu pretendents ierodas kārtot eksāmenu – ar mehānisko vai automātisko ātrumkārbu, jo šajā valstī braukšanas testu veic ar savu personisko auto. Šo pieredzi pakāpeniski pārņem arī Eiropā. Tiesa gan, pēc ekspertu domām līdz mums šī tendence atnākšot tikai pēc 20 gadiem.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas