Pieaug agresīvo autovadītāju skaits! Policija plāno iesaistīt 40 netrafarētos auto

0 komentāri

Pēdējo 10 gadu laikā agresīvo autovadītāju skaits uz Latvijas autoceļiem pieaudzis gandrīz divas reizes. Visvairāk pārkāpēju ir vīrieši vecumā līdz 30 gadiem. Lai savaldītu niknos un bezkaunīgos šoferus, policija plāno iesaistīt 40 netrafarētas automašīnas, kas palīdzēs uzlabot satiksmi, tiesa gan, tikai nākamgad.

Gada laikā par agresīvu braukšanu ceļu policisti noformējuši vairāk nekā deviņus simtus protokolu. Līdzīgs protokolu skaits fiksēti arī 2014. gadā, taču 2005. gadā, kad tika ieviests pants par agresīvu braukšanu, šis skaitlis bija gandrīz divreiz mazāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja autovadītājs ir aizbraucis pie sarkanās gaismas, tas nenozīmē, ka tā ir agresīva braukšana. Jāpastāv pārkāpumu kopumam, skaidro Valsts policijā.

Foto

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Jābūt vairākiem pārkāpumiem izdarītiem viens pēc otra, radot apdraudējumam satiksmes drošībai, traucējot vienmērīgai transportlīdzekļu kustībai. Klasiskā agresīva braukšana tad, kad mums ir sastrēgums un kāds izdomā transportlīdzekļu kolonnu apbraukt vai nu pa pretējo braukšanas joslu, vai nu pa sabiedriskā transporta joslu.

LNT aptaujātie autovadītāji uzskata, ka šādi bezkaunīgi šoferi uz ceļiem viņiem traucē.

Statistika liecina, – visbiežāk agresīvi brauc jauni vīrieši. Pērn no 914 agresīviem braucējiem 310 bija tieši jauni vīrieši vecumā līdz 30 gadiem. Sociālās psiholoģijas profesoru Ivaru Austeru šie dati nepārsteidz, jo tādā veidā jauni cilvēki pašapliecinās uz ceļa.

Pierādīt, ka vadītājs braucis agresīvi, ir grūti, atzīst policija. Patiesībā agresīvo braucēju skaits Latvijā ir daudz lielāks nekā oficiālā statistika. Taču jau nākamgad viņu dzīve kļūs citādāka, jo policija ceļu satiksmē plāno iesaistīt 40 netrafarētās automašīnas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas