Pie Sabiles ceļa izkustējušās zemes masas 12 tūkstošu tonnu apmērā

1 komentārs

Pērn pēc spēcīgām lietavām pie Sabiles ceļa būvdarbiem sakustējās virs ceļa esošā nogāze, un zemes masas sāka slīdēt lejā uz ceļa.

Kopējās izkustējušos zemes masu svars ir aptuveni 12 tūkst. tonnu, kas ir līdzvērtīgi 200 piekrautu dzelzceļa vagonu svaram. Tādējādi tika pārtraukti būvdarbi un veikta ģeoloģiskā izpēte un projektēšana.

Patlaban ir pabeigta papildu projektēšana būvdarbiem autoceļa Līga–Kandava–Veģi (P130) posmos aiz viesu nama Imulas Sabiles virzienā (13,95-14,25 km) un aiz ceļa labajā pusē esošā stāvlaukuma Sabiles virzienā (14,8-15,3 km), kur kopš šā gada janvāra bija noteikts tehnoloģiskais pārtraukums.

Šobrīd abi minētie posmi ir izbūvēti līdz pirmajai šķembu kārtai jeb līdz segas pamatam un ir gatavi seguma izbūvei.

Lai nodrošinātu efektīvu risinājumu un kvalitatīvu būvniecību, tika piesaistīti papildu speciālisti. Papildu ģeoloģisko ekspertīzi veica a/s BMGS, bet projektēšanu SIA Polyroad.

Būvdarbus ir plānots atsākt, tiklīdz iestāsies piemēroti laikapstākļi. Iespējams, tas varētu notikt jau aprīļa vidū, un, ja laikapstākļi būs labvēlīgi, būvdarbi varētu tikt pabeigti līdz maija beigām un līdz ar to arī atjaunota autotransporta satiksme.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Inese
  0

  Inese

  Ir pagājis pusotrs gads un būvdarbi nav atsākti!
  Saldus ceļinieks gaida kura gada maiju???

  01.09.2016 08:49

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas