Pērn strauji pieaudzis Latvijā ievesto vēsturisko automobiļu skaits

0 komentāri

2. Panhard & Levassor X77 Dinamic ser. ”140” (Francija, 1937. g.)

2/4

Skaidrojums straujajam reģistrācijas skaita pieaugumam ir tas, ka 30 gadu robežu sasnieguši automobiļi, kas bija pirmie Latvijas importa auto celmlauži, piemēram, VW Golf I, Audi 80, BMW 7. sērija E23 u.c. Dažādu iemeslu dēļ šādi automobiļi vēl joprojām ienāk Latvijā uz pastāvīgu reģistrāciju.

Latvijas vēsturisko spēkratu entuziastu sirdīs ļoti reti atraduši ASV ražotie vēsturiskie spēkrati. Iespējams, ka tas saistīts ar ļoti lielu finansiālo ieguldījumu, ko prasa kvalitatīva ”muskuļauto” restaurācija un novešana līdz perfektam stāvoklim.

Auto asociācija lūdza Rīgas Motormuzeja galvenā krājuma glabātāja Valda Kļaviņa komentāru par 2014. gadā interesantākajiem reģistrētajiem vēsturiskajiem spēkratiem.

BMW DA4 (Vācija, 1931. g.)

FOTO: Latvijas Auto Asociācija

FOTO: Latvijas Auto asociācija

Viens no pirmajiem BMW markas automobiļiem. Auto ražošanai BMW pievērsās 1928. g., kad iegādājās bankrotējošo Eizenahas autobūves firmu ”Dixi”. Pirmā BMW modeļa prototips bija britu Austin – Seven. Modelis DA4 jau bija nedaudz pilnveidots. Automobilis atrasts Lietuvā 20. gs. 1970. gados. Šobrīd labi restaurēts.    

2. Panhard & Levassor X77 Dinamic ser. ”140” (Francija, 1937. g.)

2/4
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas