Pēc gāzes iekārtas uzstādīšanas sāk klibot ”autiņš”; eksperts iesaka nepirkt lētāko

7 komentāri

Vairāk nekā pirms gada Andris pieņēma lēmumu, – viņa spēkratam ir jāuzstāda autogāzes iekārta. Tagad viņš to nožēlo, jo ir pārliecināts, – tieši autogāzes iekārta vainojama tajā, ka spēkrats sācis ”niķoties” un tajā tiek atrastas arvien jaunas kaites.

Izdevīgāko, proti, lētāko, autoservisa piedāvājumu Andris atrada internetā. Tieši tas, visticamāk, ir iemesls automašīnas nedienām, uzskata autoeksperti.

Pēc tam, kad automašīnai radušās tehniskās problēmas, tās īpašnieks vērsās tajā pašā autoservisā, kur iekārta uzstādīta – uzņēmumā Pilna servisa centrs. Tajā spēkratam tika atrastas dažādas citas vainas, un servisa īpašnieki skaidrojuši, ka gāzes iekārta nekādi nevarot būt saistīta ar automašīnas problēmām. Spēkrata īpašnieku Andris sākotnēji mierinājusi autoservisa piešķirtā trīs gadu garantija, taču tagad tā vairs nelīdz, jo firma, kas iekārtu uzstādījusi, pazudusi bez vēsts.

Pilna servisa centra kaimiņi – kādas citas automašīnu servisa firmas darbinieki – norāda, ka Andris nav pirmais, kas interesējas par minēto kompāniju. Izrādās, tā darbojusies vien dažus mēnešus, bet pēc tam – nozudusi.

Autoeksperts Normunds Avotiņš par šādiem gadījumiem, kad autogāzes iekārtas tiek vainotas tajā, ka pasliktinās auto tehniskais stāvoklis, jau ir dzirdējis un brīdina, – autogāzes iekārtas uzstādīšana ir solis, kas rūpīgi jāpārdomā.

Cenai šajā situācijā tiešām ir būtiska nozīme, jo, cenšoties ietaupīt, galu galā automašīnu īpašniekiem nākas pārmaksāt, uzsver N. Avotiņš. Līdz ar to kā vienu no risinājumiem eksperts iesaka izvēlēties kompānijas, kas ir pazīstamas un ”ar vārdu”.

Tāpat spēkrata kaitēs var būt vainojama arī pati autogāze. ”Latvijā autogāzei, kas ir tā saucamā ”balonu gāze” jeb propāna un butāna maisījums, praktiski nav kvalitātes standartu. Tas nozīmē, ka tas, cik kvalitatīva ir šī autogāze, ir atkarīgs no piegādātāja atbildības. Latvijā pieejama ļoti dažāda autogāze, tostarp tāda, kurai klāt ir dažādi piemaisījumi. Tāpēc autoparki, kas izvēlējušies braukt ar autogāzes spēkratiem, ir spiesti meklēt papildu filtrus, lai nodrošinātu to, ka autogāzes iekārta darbojas, kā nākas.

Jau ziņojām, ka apmēram pirms pusgada Valsts ieņēmumu dienests (VID) veica stingras pārbaudes autoservisos. Šāds lēmums tika pieņemts, jo VID konstatēja, ka tieši automobiļu apkopes un remonta nozarē ir augsts nodokļu nemaksāšanas riska īpatsvars. Šo pārbaužu rezultātā daudziem servisiem tika uzlikti sodi, un daļa arī no apvāršņa pazuda.

Vairāk uzzini video!

7 komentāri

TOP komentāri

 • jānis
  +2

  jānis

  vw passat ar gāzes vecās paaudzes, jaunu iekārtu: iet bez problēmām....

  25.11.2014 16:10

 • MaRtuRik
  +1

  MaRtuRik

  Ha ha. Besij man šitie gāzes nīdēji, paši neko nesaprot, gāze un gāzes iekārta vainīga. Neviena vārda tā arī nedzirdēju, kas tur neiet, kā neiet.... Sveces, filtrus lai nomaina, saregulē un viss strādās.
  Serviss pazuda, nu ok, viņa problēmas, par kapeikām to apkopi varētu veikt arī citā servisā un necepties (atteikties) no iekārtas. LOL
  P.S un tā jau tie stāsti arī rodas, ka gāze smird un viss ir slikti.
  Pēc video izskatījās, ka gazes iekārta nemaz nav tā pati lētākā ;)

  25.11.2014 17:43

 • LPG lover
  +1

  LPG lover

  e38 ar KVALITATIVU (servisu nesauksu, jo bus reklama) gazes iekartu, ar regularam apkopem, strada bez problemam, paterins 9-12eu uz 100km, esmu apmierinats. vnk skopais maksa divreiz

  25.11.2014 16:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas