Pēc akcīzes celšanas benzīna cenu augs par 0,03 eiro, gāzes cena – par vienu centu

1 komentārs

Akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana degvielai ļaus valsts budžetā papildus iekasēt aptuveni 12,5 miljonus eiro, taču autovadītājiem jārēķinās, ka par trīs eirocentiem pieaugs benzīna cena un gāze kļūs dārgāka par vienu eirocentu.

Degvielas akcīzes nodokļa paaugstināšanas iniciatori norāda, ka šādam solim šobrīd esot pateicīgs laiks zemo naftas cenu dēļ. Tādējādi tas īpaši negatīvi patērētājus neietekmēs. Tomēr degvielas tirgotāji atgādina, ka degvielas cenai ir ciklisks raksturs, un tā atkal var kļūt dārgāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Ojārs Karčevskis, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs:

Diezgan drīz pienāks atkal brīdis, kad runāsim par maksimālām naftas cenām, un tajā brīdī mums liksies nesaprotami, kāpēc mums degviela maksās tik dārgi, jo sen būsim aizmirsuši, ka esam palielinājuši gan akcīzes, gan pievienotās vērtības nodokli – tā spekulēt nedrīkst, ka šodien lētāk, tad ceļam…

Izdevumi par degvielu veido būtisku daļu no daudzu mājsaimniecību un uzņēmumu ikmēneša budžeta, tāpēc reālā akcīzes nodokļa palielināšanas ietekme uz degvielas gala cenu un attiecīgi uz patērētāja maciņu ir jāvērtē ilgtermiņā.

Ekonomisti skaidro, ka plānotais akcīzes nodokļa pieaugums nav tik liels, lai radītu ekonomikai manāmu ietekmi, tomēr jebkuru nodokļu celšana augošas ekonomikas apstākļos radīs ekonomiskās izaugsmes samazināšanos. Cilvēki mazāk pirks degvielu un līdz ar to tiks mazāk iekasēti nodokļi.

Zigurds Vaikulis, ekonomists:

Parasti nodokļu paaugstināšana degvielai vai citam produktam patēriņu ietekmē negatīvi, patiesībā šis efekts nodokļu ieņēmumu ziņā būs mazāks.

Latvija jau šobrīd izpilda un pat pārpilda Eiropas Savienības noteiktās minimālās akcīzes nodokļa likmes, tāpēc nodokļa celšanai jābūt sinhronizētai ar kaimiņvalstīm.

Pagaidām par akcīzes nodokļa palielināšanu ir vienojusies tikai koalīcijas darba grupa un par to vēl būs jālemj gan valdībā, gan Saeimā.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

 • Kostel's
  +1

  Kostel's

  Galerijsas beigas vajadzeja ielikt foto, kada cena par litru bija pirms gadiem 10.
  Butu vismaz par ko paraudat

  19.08.2015 22:54

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas