Oho! Pēdējo desmit gadu laikā dubultojies to šoferu skaits, kas brauc pie sarkanās gaismas!

0 komentāri

Arvien vairāk autovadītāju brauc pie luksofora sarkanā gaismas signāla. Pēdējo desmit gadu laikā šādu pārkāpēju skaits praktiski dubultojies. Pie vainas esot  braukšanas zemā kultūra un tiesiskais nihilisms.

“It sevišķi pie sarkanās gaismas brauc un vēlāk turklāt to mēģina noliegt jaunāka gadagājuma cilvēki. Viņiem jāskatās video, lai to atzīstu. Tādā veidā mēģina izvairīties no soda un soda punktiem,” stāsta Dmitrijs Talalajevs, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors.

Foto

Par šādu pārkāpumu uzreiz ir četri soda punkti un naudas sods, kas var būt diezgan pamatīgs –  tiek piemērots sods no 30 līdz pat 140 eiro.

Pēdējo 10 gadu laikā gandrīz divkāršojies protokolu skaits par braukšanu pie sarkanās gaismas. Pērn to skaits sasniedzis gandrīz 6,5 tūkstošus. Šā gada trijos mēnešos par šo pārkāpumu sodīti jau gandrīz divi tūkstoši autovadītāju.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Skaidrs, ka šis skaits ir liels. Acīmredzot nav vēlēšanās apstāties, ar tādu apziņu, ka gan jau paspēšu pārbraukt, nekas nenotiks. Tad attiecīgi redzam ainu, kas mums uz ceļa notiek – sociālajos tīklos ir daudz aculiecinieku video, ka tik rupji brauc pie aizliedzošiem signāliem. Par laimi, šādās situācijās nekas slikts nav noticis, bet vajag tikai sakrist apstākļiem un var ciest nevainīgas personas.

Lai šo sērgu mazinātu, policijā apsver domu iegādāties radarus arī pie luksoforiem, taču tuvākajā nākotnē tas vēl nenotiks. Tā kā pagaidām ķers, pārvietojoties netrafarētās automašīnās un reidos.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas