Noraida ierosinājumu atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, izmaksas iekļaujot degvielas nodoklī

6 komentāri

Saeima šodien noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ierosinājumu no 2016.gada atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un nepieciešamās izmaksas turpmāk iekļaut degvielas akcīzes nodoklī.

Iepriekš, argumentējot šo ieceri, viens no iniciatīvas autoriem Dainis Liepiņš (LRA) pauda, ka pašreizējā nodokļa iekasēšanas kārtība ir netaisnīga pret neregulārajiem transportlīdzekļu lietotājiem, jo pašlaik vienādu ekspluatācijas nodokli maksā gan regulārie autobraucēji, gan arī tie, kuri auto izmanto tikai dažas reizes gadā. Liepiņš uzskata, ka turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būtu jāiekļauj degvielas akcīzes nodoklī, lai par ceļu uzturēšanu un lietošanu atbilstoši maksātu tieši tie, kuri ikdienā izmanto ceļu infrastruktūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tādējādi nodokļa piemērošana kļūs taisnīgāka un godīgāka pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā ļoti reti pa tiem pārvietojas. Uzskatu, tas ir tikai taisnīgi, ja par pakalpojumu maksā tas, kurš to patiešām izmanto,” klāstīja Liepiņš.

Saeima šodien noraidīja attiecīgos Liepiņa priekšlikumus grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kā arī LRA rosinātus grozījumus likumā par akcīzes nodokli.

6 komentāri

TOP komentāri

 • Driver
  +2

  Driver

  Nu žēl, ka ir vēl daži kadri, kuri nedraudzējas ar galvas pildījumu. Būtu papildus ienākumi no ārzemniekiem, kuri uzpildās Latvijā - nebūtu daudz, bet vismaz kaut kas...

  06.03.2015 21:48

 • freddy krueger
  +2

  freddy krueger

  Te jau gribētos lūgt balsojumu partiku līmenī vismaz, tautai savi varoņi ir jāzina!

  06.03.2015 12:49

 • nWo
  +1

  nWo

  Jibanie dauni nevar vien parzagties!! Kadi celi laukos kropli

  04.03.2016 19:36

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas