Negodīgie autoservisi pagrīdē turpina rosīties ar pilnu jaudu, saka nozares pārstāvji

0 komentāri

Represijas pret negodīgiem autoservisiem, kas darbojas pagrīdē un nemaksā nodokļus, neko nav līdzējušas, un ”melnie darboņi” pagrīdē turpina rosīties ar pilnu jaudu, atzīst autoservisu nozares pārstāvji.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) norāda, ka kopš pārbaužu sākšanas ir apturēta vairāk nekā 750 uzņēmumu saimnieciskā darbība, sodīti vairāk nekā pieci simti negodīgu uzņēmumu, un kopā soda naudās samaksāti gandrīz 80 tūkstoši eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VID mērķis autoservisos ieviest kārtību un apkarot ēnu ekonomiku nozarē drīzāk vērtējams kā ”vidēji lielo uzņēmumu giljotinēšana”, kamēr pagrīdē viss norit bez izmaiņām – tā norāda daļa šīs nozares uzņēmēju.

Aivars Mālnieks, autoservisa Draivs vadītājs:

Es uzskatu, ka līdz galam to ēnu ekonomiku viņi šādā veidā neapkaros, tikai tāda iemesla dēļ, ka viņi principā krata vidējo uzņēmēju, neaiztiek ne lielos autocentrus, ne arī mazo, melno darboni, kurš darbojas garāžā, VID darbiniekiem par to neko nezinot.

Ingus Rūtiņš, Auto Asociācijas viceprezidents:

Tā zona, kas vēl ir pelēkā zona, kurā būtu jāattīstās nodokļu ieņēmumiem, joprojām ir milzīga. Tātad mēs runājam, ka šobrīd te varētu būt 10% ieguvums, tātad vēl atlikušie 90% ir tie uzņēmumi, pie kuriem ir jāstrādā, bet jāstrādā ne tikai ieņēmumu dienestam, bet arī valsts politikas veidotājiem.

Auto asociācijā pārliecināti, ka lielākā vai mazākā ēnā darbojas pat 95% nozares uzņēmumu, taču VID esot iekustinājis ledu, jo tagad par 50 eiro palielinājusies bruto alga uzņēmumos, kuros jau veikts VID audits.

Tikmēr ”ēnā” palikuši aptuveni 35-50 miljonu eiro negūtie nodokļu ieņēmumi.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas