Naftas cenu kritumu Latvijā izjutīs tikai nedaudz

0 komentāri

Pasaules tirgū pamatīgi kritušās naftas cenas. Starptautiskajā tirgū melnā zelta cena tagad svārstās 80 dolāru robežās par barelu. Tas varētu būt pamatīgs trieciens Krievijai, tomēr tirgus analītiķi spriež, ka ilgertermiņā naftas cenas atkal augs. Latvijas degvielas tirgotāji skaidro, ka pasaules tirgus cenu kritumu pie mums izjutīs tikai nedaudz, un tā iemesls ir nelabvēlīgais eiro un dolāra kurss. 

Naftas cenas pasaules tirgū kritušas saistībā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras  lēmumu atkārtoti samazināt globālā naftas pieprasījuma pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam.

ASV vieglās jēlnaftas cena novembra piegādēm otrdien tirdzniecības sesijas noslēgumā bija noslīdējusi līdz nepilniem 82 dolāriem par barelu. Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena sarukusi līdz 85 dolāriem par barelu – tas ir zemākais līmenis kopš 2010. gada. Kopš jūnija vidus jēlnaftas cena kritusi par teju vai trešdaļu. Ekonomikas attīstības procesi kļuvuši gausāki, un tas tieši atsaucas uz melnā zelta cenu.

No naftas tirgus svārstībām ir atkarīga Krievija, kurai pašreizējā, ārkārtīgi saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā ekonomiski satricinājumi var izraisīt teju nekontrolējamas sekas. Izskan prognozes, ka naftas cenu lejupslīde būs īslaicīga, un Krievija jau visai drīz varētu atgūt zaudēto peļņu.

Naftas cenas krituma dēļ nedaudz samazinājusies degvielas cena Latvijā. Degvielas tirgotāji gan skaidro, ka uz lielām atlaidēm iedzīvotāji var necerēt.

Vasarā Latvijā degvielas cena uzkāpa līdz 1,36 eiro, tagad tā kritusies par 6 centiem, sasniedzot līmeni, kas bija pavasarī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas