Naftas cena pasaulē krīt; kad varēs sagaidīt benzīna cenas kritumu arī Latvijā?

2 komentāri

Pēdējās nedēļās būtiski samazinājusies naftas cena pasaules biržās. Tikmēr Latvijas degvielas uzpildes stacijās benzīna cena nav mainījusies – industrijas pārstāvji sola, ka mūsu valsts iedzīvotāji naftas cenu krituma efektu izjutīs augustā.

Jūlija naftas cena biržās samazinājusies vidēji par 10 ASV dolāriem par barelu melnā zelta. Pirmoreiz vairāku mēnešu laikā brent markas jēlnaftas cena nokrita zem 54 ASV dolāriem par barelu. Eksperti to skaidro ar gaidāmo Irānas atgriešanos naftas tirgū un pieprasījuma samazināšanos, kas galvenokārt saistīts ar Ķīnas attīstības bremzēšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Benzīntankos gan izmaiņas pagaidām daudz pieticīgākas nekā biržā naftas svārstības. Litrs benzīna tagad maksā 1,20 eiro, bet dīzeļdegvielas cena svārstās ap 1,10 eiro robežu.

Mazumtirgotāji akcentē, ka pārmaiņas nāk ar nobīdi, jo biržas attēlo nākotnes naftas cenu par piegādēm nākamajā mēnesī.

Lai vai kā, Latvijā lēta nafta noteikti ir ieguvums, jo samazinās enerģijas maksājumi. Pastarpināti problēmas gan var radīt krīzes padziļināšanās Krievijā, kur nafta un gāze veido divas trešdaļas no eksporta kopējā apjoma.

Skaties video un uzzini vairāk!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Naftas produktu torgašu mafija Latvijā ir visnotaļ spēcīga.

  30.07.2015 05:38

 • Kaspars Namsons
  +1

  Kaspars Namsons

  mulkigi domaat ka Latvijaa degvielas cenas diktee birzhas cenas, taa ir sava veida mafija, no pelnas neviens neatteiksies, kaapec mest nost cenu, ja taapat degvielu pirka un pirks.
  tas taapat kaa valdiiba, pirms veeleeshanaam sola zilus zalus briinumus, bet kaa nekas nemainas taa nemainas, nee mainas gan... tikai ne uz labo pusi... taa taspats arii ar degvielas cenam, lai ari ir labveeliigi apstakli cenu kritumam, tas nenotiks... jo vienmer kad tika soliits, nekas nemainijas, bet ja cenas pekshni nedaudz uzskreeja uz iisu laiku, tad ari degvielas cenas paaugstinaaja un atstaaja taadaa liimenii...

  30.07.2015 05:06

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas