Rīgas dome: mežacūku brīdinājuma zīmes nedrīkst izvietot

0 komentāri

Jau vairākkārt vēstīts, ka Rīgu pēdējā laikā apciemo mežacūku bari, kas rada zināmu apjukumu iedzīvotāju vidū. Daži asprāši par šo faktu pasmējušies, uzstādot ceļazīmi, kas vēsta kā brīdinājums par gaidāmo mežacūku baru. Savukārt Rīgas domes Satiksmes departaments ir bezkaislīgs, – šādas zīmes būtiski apdraud satiksmes drošību.

Rīgas domes Satiksmes departaments atklājis vairākās vietās bojātas ceļazīmes, uz kurām uzlīmētas maldinošas bildes un vizualizācijas, kuras ne tikai novērš satiksmes dalībnieku uzmanību, bet arī būtiski apdraud satiksmes drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: Rīgas Domes Satiksmes departaments

Foto: Rīgas Domes Satiksmes departaments

Uzlīmējot uz ceļa zīmes maldinošas bildes, tiek pārtraukta ceļazīmju pamatfunkcija – brīdināt autovadītājus, kā rezultātā transportlīdzekļu vadītāji var tikt maldināti un izraisīt satiksmes negadījumus ar smagām sekām. Īpaši bīstami tas ir diennakts tumšajā laikā, jo ar uzlīmi ceļazīme būtiski vai pilnībā zaudē savas gaismas reflektējošās īpašības un nav pamanāma. Visbiežāk pēc ceļa zīmju aplīmēšanas tās ir neatgriezeniski sabojātas un jāmaina,” norādīts Rīgas domes Satiksmes departamentā, ”tāpat vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka ļaunprātīga ceļazīmju bojāšana ir prettiesiska un sodāma.”

Tikmēr citās ES valstīs šādas ceļa zīmes, kas brīdina par mežacūkām, ir bieži sastopamas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas