Līdz ar valsts finansiālu atbalstu elektromobiļu iegādei, Latvijā sākusies jauna auto ēra

0 komentāri

Kopš pērnā gada, kad valsts sākusi līdzfinansēt elektromobiļu iegādi, var droši teikt, ka Latvijā sākusies jauna transportlīdzekļu ēra. Pagājušajā gadā elektromobiļu lietotāju skaits palielinājies vairāk nekā 30 reizes.

Dāsnais valsts atbalsts daudzus stimulēja pamēģināt šo dārgo tehnoloģiju. Piemēram, Rīgas Zoodārzā šis elektromobilis tiek izmantots jau divus gadus. Auto iegādi galvenā dārzniece, kura parasti ar to pārvietojas, nenožēlo. ”Ar elektromobili var nobraukt 47 km, ar to pietiek divām dienām, bet pēc tam pa nakti auto uzlādējam,” stāsta Ilona Eistreiķe, Rīgas Zooloģiskā dārza galvenā dārzniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat arī Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas gaisma par to, ka Latvijā ir pārāk maz uzlādēšanas staciju, nepārdzīvo, jo uzlādē savus 14 elektromobīļus garāžā pa nakti. Visas aģentūras automašīnas iegādātas pirms diviem mēnešiem ar 85% valsts līdzfinansējumu.

Viena šāda Volkwagen Up automobiļa cena ir 25 tūkstoši eiro. Savukārt viena uzlāde maksā aptuveni četrus eiro. Sanāk, ka tas ir vismaz divas reizes lētāk nekā braukt ar benzīna dzinēja automašīnu, stāsta uzņēmuma tehniskais direktors.

Pašreiz vienīgais no mīnusiem braucot ar elektromobili ir ātrās uzlādēšanas punktu trūkums Latvijā, taču tuvākajā nākotnē to skaitu plāno būtiski palielināt. Šobrīd šādas stacijas ir arī Gulbenē, Siguldā, Ogrē. Atbalstot elektromobilitātes attīstību, trijos gados Latvijā tam paredzēts tērēt 30 miljonus eiro. Pirmajā gadā tam tika atvēlēti pieci miljoni.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas