Līdz ar skolēnu brīvdienu beigām, aicina pievērst īpašu uzmanību drošībai

0 komentāri
Līdz ar skolēnu brīvdienu beigām, aicina pievērst īpašu uzmanību drošībai
FOTO: LETA

Septembra sākumā, kad vairākums skolēnu pēc vasaras brīvdienām atgriežas pilsētā, Drošas Braukšanas Skola (DBS) un SEB līzings aicina visus autovadītājus būt īpaši vērīgiem un parūpēties par skolēnu drošību uz ceļa, savukārt bērnu vecākus — ievērot drošības pasākumus automašīnās.

 SEB līzings un DBS jau vairākus gadus īsteno kampaņu ”Par drošu un laipnu satiksmi”, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz tiem satiksmes uzlabojumiem, ko var veikt autovadītāji paši. Šogad akcijas ietvaros tika izdota brošūra, kurā apkopoti 10 bīstamākie ieradumi pie stūres, taču sākoties jaunajai mācību sezonai, īpaši vēršam uzmanību uz bērnu drošību, autovadītāju pieklājību un piesardzību.

”Skolas gaitu sākums ir atbildīgs laiks gan bērniem, gan pieaugušajiem – skolās no bērniem tiek sagaidīta zinātkāre un kārtīga uzvedība, bet no autovadītājiem – uzmanība un nosvērta rīcība uz ceļa. Ātruma samazināšana uz ceļiem ir pavisam vienkāršs līdzeklis, lai sekmētu bērnu atgriešanos pilsētas ritmā pēc vasaras brīvdienām. Tā kā bērni tagad apmeklēs gan skolu, gan ārpusskolas nodarbības, tad šī rīcība ir  attiecināma ne tikai uz ielām tiešā skolu tuvumā, bet auto satiksmē kopumā, lai bērni justos droši,” uzsver Nellija Kočanova, SEB līzinga valdes priekšsēdētāja.

DBS atgādina, ka 1. septembrī ceļu satiksmes plūsma būs intensīvāka nekā parasti, tāpēc autovadītājiem jārēķinās gan ar ilgāku laika patēriņu ceļā, gan laikus jāsaplāno savs maršruts.

Autovadītāji pilsētu robežās tiek aicināti pārvietoties ar ātrumu, kas ir pat nedaudz mazāks par atļauto — 50 km/h, lai mazinātu risku iekļūt satiksmes negadījumā skolu, bērnudārzu un citu bērnu pulcēšanās vietu tuvumā un pilsētvidē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas