Līdz 2020. gadam plānots izveidot veloceļu no Norvēģijas līdz Turcijas robežai

0 komentāri

Līdz 2020.gadam plānots izveidot Velosipēdu ceļu no Norvēģijas līdz Turcijas robežai, kas vīsies cauri visai Eiropai. Ar šo maršrutu simboliski plānots iezīmēt robežu, ar kuru Aukstā kara gados Eiropa bija sadalīta. Projektā, kura nosaukums ir Eiro velo 13 – Dzelzs priekškars iesaistījusies arī Latvija, tomēr finansējuma trūkuma dēļ, tā īstenošana mūsu valstī noris gausi.

 

Ideja par velosipēdu ceļu Dzelzs priekškara maršrutā radās Eiropas Parlamenta deputātam Mihaelam Krāmeram. Viņu savulaik ļoti spēcīgi iespaidojusi – Berlīnes mūra krišana, arī Baltijas ceļš un tam sekojošā Austrumeiropas valstu neatkarības iegūšana, un viņš apņēmies apvienot valstu infrastruktūras tā, lai visai Eiropai cauri varētu izbraukt un apskatīt arī ar velosipēdu. Šonedēļ viņš viesojas Latvijā, pārrunājot projekta attīstības gaitu mūsu valstī.

Latvija projektā iesaistījusies kopš 2009. gada. Maršruta izveidē līdz šim ieguldīti 4 miljoni eiro, tostarp izstrādāti tehniskie projekti gandrīz pusei no Latvijas maršruta posmiem.

 

No valsts puses finansiāla atbalsta projektam, gan nav, tomēr piesaistot Eiropas naudu, jau izstrādātos projektus varētu pabeigt nepilnu 3 gadu laikā.

 

Plānots, ka Dzelzs priekškara velosipēdu maršruts būs 10 000 kilometru garš un šķērsos 20 valstis. Latvijas posms 580 kilometru garumā stiepsies gar jūru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas