Latvija brauc uz priekšu ar vienu no vecākajiem autoparkiem Eiropā

1 komentārs

Latvijā ir viens no visvecākajiem autoparkiem Eiropā – 70% no visām reģistrētajām vieglajām automašīnām ir vecākas par desmit gadiem, turklāt atjaunot autoparku Latvija varētu vien pēc 65 gadiem, lēš eksperti.

Kopumā Latvijā ir reģistrēti 650 tūkstoši vieglo automašīnu, un no tām gandrīz pusmiljons ir vecākas par desmit gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad no visām pirmo reizi reģistrētajām Latvijā ievestajām mašīnām pilnīgi jauns ir tikai 21%, bet gandrīz 80% automašīnu ir lietotas. Lietoto automobiļu vecums svārstās no pieciem līdz desmit gadiem.

Savukārt vidēji Eiropas Savienības valstīs vien 30% no visām valstī esošajām automašīnām ir vecāki par desmit gadiem.

”Ja gribam, lai Latvijas vieglo mašīnu autoparks paliktu jaunāks vismaz par piektdaļu, mūsu dzīves līmenim jāpieaug par 50%,” lēš Zigurds Vaikulis, ”Citadele Asset Management” Portfeļu pārvaldīšanas daļas vadītājs. ”Tāpēc pagaidām jāsamierinās – ja katru gadu Latvijā pērkam tikai desmit tūkstošus jauno auto, tad autoparku kopumā varēs atjaunot tikai pēc 65 gadiem,” viņš norāda.

Tikmēr Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji norāda, ka Latvijas iedzīvotājiem jaunus auto liedz iegādāties ”nedraudzīgā politika”.

Plašāk par šo tematu – video!

1 komentārs

TOP komentāri

 • Lētais gals
  0

  Lētais gals

  A ko Jūs vēlaties no cilvēkiem kam nauda knapi pietiek lai samaksātu rēķinus un paēstu ?
  + jaunie auto ir pārbāzti ar elektroniku un 101 slinkuma lietu kas palielina svaru līdz ar to jāmaksā lielais nodoklis ar kuru maksā algas 100 gudrajiem ne ceļus labo.
  Audi 80 knapi 1300kg 4vietas elektro logi un kondicionieris ar lielu bagāžnieku. Lēts uzturēšanā un detaļas daudz. Ko vairāk var gribēt. Lēts un vienkāršs kā pirksts.

  02.10.2014 18:38

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas