Latvijā arvien vairāk šoferu savos auto ievieto videoreģistratorus

3 komentāri

Latvijā arvien vairāk šoferu savos auto ievieto videoreģistratorus. Šo tendenci apstiprina gan elektropreču pārdevēji, gan tiesu eksperti, kuri izskata īpaši smagus ceļu satiksmes negadījumus.

Mēdz gadīties, ka šajās ierīcēs fiksētais kļūst par vienīgo objektīvo pierādījumu strīdīgās situācijās. Nereti videoreģistratorus uzstāda arī sabiedriskajā transportā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja ir videoreģistratora ieraksts, absolūti noteikti var pateikt, kurš avārijā ir vainīgs.

Foto

Latvijā vēl pirms laika to izmantoja retais, taču pēdējos gados šī ierīce tieši šo iemeslu dēļ kļūst arvien populārāka. Kā atzinuši vairāki aptaujātie tirgotāji, pērn vismaz uz pusi salīdzinājumā ar 2014. gadu pieauga video reģistratoru pārdošanas apjomi.

Turklāt bieži vien to iegādājas ne tikai vieglo automašīnu īpašnieki, bet arī sabiedriskā transporta vadītāji.

To, ka autovadītāji arvien biežāk uzstāda savā transportlīdzeklī videoreģistratoru, apstiprina arī Valsts tiesu ekspertīžu birojā, kur izskata smagākus ceļa satiksmes negadījumus, tostarp, kur ir smagi cietušie un bojāgājušie.

Birojā no visām šīm avārijām 10% gadījumu jau ir nofilmēti ar videoierakstu palīdzību. Vēl pirms kāda laika video ierakstus kā pierādījumu nesis retais.

Kad ir videoreģistrators, var precīzi noteikt ātrumu, ar kādu auto ir braucis, kā arī to, vai auto bremzē vai paātrinās. Taču lielākā daļa LNT aptaujāto šoferu vēl tikai apsver domu par šīs ierīces iegādāšanu.

Tikmēr ir valstis, kur videoreģistratori ir aizliegti. Piemēram, Eiropas Savienības (ES) valstu vidū tā ir Austrija. Tādā veidā tiek aizsargāts iedzīvotāju privātums. Ja kāds tomēr liek savā auto šo ierīci, sods Austrijā par to ir 10 tūkstoši eiro.

Video

3 komentāri

TOP komentāri

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas