Ķīna apsūz “Mercedes-Benz” par cenu manipulācijām

0 komentāri

Ķīna ir apsūdzējusi Vācijas autobūves koncernu “Mercedes-Benz” par cenu manipulācijām. Cenu kontroles institūcijas  ir ieguvušas pierādījumus, ka “Mercedes-Benz” kontrolēja savu rezerves daļu un uzturēšanas pakalpojumu cenas.

Ķīnas Nacionālā attīstības un reformu komisija, kas ir viena no vairākām Ķīnas valdības institūcijām, kas izmeklē pretmonopola likumu pārkāpumus valstī, uzticēja birojam izmeklēt iespējamus “Mercedes-Benz” pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cenu kontroles institūcijas norāda, ka kopējās visu “Mercedes-Benz” C klases automašīnas rezerves daļu izmaksas 12 reizes pārsniegušas nokomplektētas automašīnas izmaksas.

“Mercedes-Benz”  reaģējot uz Nacionālās attīstības un reformu komisijas sākto izmeklēšanu augusta sākumā paziņoja, ka no 1.septembra samazinās cenas vairāk nekā 10 tūkstošiem rezerves daļu  automašīnām Ķīnā.

Ķīna  ir noteikusi augstas nodevas importētām mašīnām un to rezerves daļām, tādēļ autoražotāji apgalvo, ka nevar piedāvāt zemākas cenas pasaulē lielākajā automašīnu tirgū, kurā tomēr dominē ārvalstu spēkratu zīmoli.

Pēdējā gada laikā Ķīnā izmeklēšanas ir veiktas pret ārvalstu kompānijām arī citos ekonomikas sektoros, tostarp farmācijā un bērnu pārtikas maisījumu uzņēmumos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas