Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku

0 komentāri
Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku
FOTO: LETA

Eiropas ceļu policijas eksperti Jūrmalā šajās dienās diskutē par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu, tajos bojāgājušo un ievainoto skaitu. Latvija šajā statistikā ir vienā no pēdējām vietām starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Īpaši satraucoši ir šā gada sākuma dati, kad notika vairākas smagas avārijas.

Policija apgalvo, ka tai ir plāns, kā drošību uz ceļiem uzlabot. Jau tagad Saeimā iesniegti priekšlikumi par grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos par sodu palielināšanu par ātruma pārkāpšanu. Plānots arī iegādāties vairāk pārvietojamo fotoradaru un netrafarēto automašīnu. Tāpat tuvākajā laikā tiks īpaši kontrolēts, lai autovadītāji nelietotu dažādas palīgierīces, kas novērš uzmanību, tostarp planšetes, datorus un dažādas mobilās aplikācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku. Bojāgājušo skaita samazinājums Eiropā pērn bijis niecīgs. Tas sasniedzis tikai 1% pretēji 8% samazinājumam iepriekšējos divos gados.

Savukārt Latvija pagājušajā gadā bijusi līdere negatīvā ziņā. Bojāgājušo skaits bija 106 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. ES šis rādītājs ir uz pusi zemāks.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas