Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku

0 komentāri

Eiropas ceļu policijas eksperti Jūrmalā šajās dienās diskutē par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu, tajos bojāgājušo un ievainoto skaitu. Latvija šajā statistikā ir vienā no pēdējām vietām starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Īpaši satraucoši ir šā gada sākuma dati, kad notika vairākas smagas avārijas.

Policija apgalvo, ka tai ir plāns, kā drošību uz ceļiem uzlabot. Jau tagad Saeimā iesniegti priekšlikumi par grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos par sodu palielināšanu par ātruma pārkāpšanu. Plānots arī iegādāties vairāk pārvietojamo fotoradaru un netrafarēto automašīnu. Tāpat tuvākajā laikā tiks īpaši kontrolēts, lai autovadītāji nelietotu dažādas palīgierīces, kas novērš uzmanību, tostarp planšetes, datorus un dažādas mobilās aplikācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku. Bojāgājušo skaita samazinājums Eiropā pērn bijis niecīgs. Tas sasniedzis tikai 1% pretēji 8% samazinājumam iepriekšējos divos gados.

Savukārt Latvija pagājušajā gadā bijusi līdere negatīvā ziņā. Bojāgājušo skaits bija 106 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. ES šis rādītājs ir uz pusi zemāks.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas