Katru dienu Latvijā autovadītāji pamet avāriju vietas, nevienam par notikušo neziņojot

0 komentāri

Pat ja autovadītājs nav vainīgs avārijas izraisīšanā, viņam jāzina, ka bēgšana no nelaimes vietas viņu var pārvērst par kriminālnoziedznieku. Neraugoties uz to šoferi bēg katru dienu un cer, ka policisti viņus nekad neatradīs.

Katru dienu Latvijā autovadītāji pamet avāriju vietas, nevienam par notikušo neziņojot. Viena lieta – ja sabojāts stabs vai žogs, pavisam cita – ja uz ceļa guļam paliek ievainots cilvēks, bet šoferis pazūd tālēs zilajās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, vakar Rīgā, Matīsa ielā auto notrieca 30 gadus vecu vīrieti, kurš ar traumām nogādāts slimnīcā. Mašīna aizbrauca no negadījuma vietas.

24 janvāra vakarā Rīgā, Brīvības un Senču ielu krustojumā automašīna uzbrauca 46 gadus vecai gājējai un aizbrauca no notikuma vietas. Arī šī cietusī nogādāta slimnīcā.

Savukārt Elejā, Lietuvas ielā šoferis ar automašīnu Mazda 626, izraisīja sadursmi ar automašīnu Audi .Audi nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā gāja bojā šīs automašīnas pasažiere. Mazda vadītājs notikuma vietu atstāja pirms policijas ierašanās. Rīgas reģiona kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis pumpurs skaidro iespējamos šoferu bēgšanas iemeslus.

Maldīgi domāt – paslēpšu sabojāto auto šķūnī un neviens mani nekad neatradīs, liela daļa no šoferiem bēgļiem tiek notverti, iegūstot videokameru ierastus un liecības no cilvēkiem. Ja konkrētajā ceļa posmā kameras nav, tiek analizētas tuvumā esošās un pielietota kaut vai elementārākā izslēgšanas metode, lai noskaidrotu, kura varētu būt vainīgā mašīna.

Tad, kad šoferi atrod, reibumu vairs nevar pierādīt, bet nepatikšanas ir lielas, īpaši, ja avārijas vietā pamesti ne tikai sabojāti dzelži, bet arī cietis cilvēks. Tad tiek uzsākts kriminālprocess par cietušā atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī.

Ir gadījumi, kad šoferis avārijā nav vainīgs, jo cietušais gājējs nav ievērojis satiksmes noteikumus. Taču kolīdz autovadītājs bēg, viņš no nevainīga cilvēka pārvēršas par noziedznieku, kuram draud cietuma sods.

Savukārt no tiesībām var šķirties pat, veikala stāvvietā iebuktējot svešu auto un aizbraucot, jo tā vadītājs nebija uz vietas un viņu bija ilgi jāgaida. Šādos gadījumos pareizi ir nevis atstāt vizītkarti logā, bet piezvanīt uz policijas dežūrdaļu, paziņoti par notikušo un tikai tad doties prom un gaidīt, kad ar jums sazināsies otra auto saimnieks, kurš no likumsargiem saņems vajadzīgo informāciju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas